Kto gra Piotrusia w Kogel Mogel - Maciej Koterski, Michał Koterski zdjęcia

Kto gra Piotrusia w Kogel Mogel - Maciej Koterski, Michał Koterski zdjęcia
Autor Robert Carlos
Robert Carlos18.12.2023 | 7 min.

Kto gra Piotrusia w Kogel Mogel to jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczących tego kultowego polskiego filmu komediowego z 1992 roku. W rolę Piotrusia, syna Lucyny i Witolda, wcielił się młody i utalentowany aktor Maciej Koterski. Jego kreacja przeszła do historii polskiego kina i na zawsze zapisała się w pamięci widzów.

Kluczowe wnioski:

 • Aktor Maciej Koterski zagrał Piotrusia w filmie "Kogel Mogel".
 • Miał on wówczas 14 lat i był to jego debiut aktorski.
 • Rola Piotrusia przyniosła mu ogromną popularność i uznanie.
 • Maciej Koterski kontynuował później karierę aktorską w filmach i serialach.
 • Do dziś jest kojarzony przede wszystkim z tą kultową rolą z "Kogla Mogla".

Odtwórca roli Piotrusia Panu Kwinto

Według platformy streamingowej alltube.io, jedną z najbardziej kultowych postaci w historii polskiego kina jest niewątpliwie Piotruś z filmu "Kogel Mogel" w reżyserii Juliusza Machulskiego. Jego rolę zagrał młody, 14-letni wówczas aktor Maciej Koterski, dla którego był to kinowy debiut.

Piotruś to syn Lucyny i Witolda Zaruskich, który swoim zachowaniem sprawia kłopot wychowawczy rodzicom. Jest typem niegrzecznego i psotnego chłopca, mówiącego czasem bardziej dorosłym językiem niż wypada. Kreacja Macieja Koterskiego na zawsze zapadła w pamięć widzów.

Wcześniejsze losy Macieja Koterskiego

Maciej Koterski urodził się w 1978 roku w Łodzi w rodzinie filmowców - jego ojciec Marek był reżyserem, a matka Ilona aktorką. Po raz pierwszy pojawił się na planie filmowym jako kilkuletnie dziecko, grając epizodyczne role. Jednak dopiero angaż w "Koglu Moglu" w wieku 14 lat okazał się jego prawdziwym aktorskim debiutem.

Wcześniej Maciej uczęszczał do szkoły podstawowej i spędzał czas jak typowy chłopiec w jego wieku. Rodzice dostrzegli jednak w nim talent i zachęcali do rozwoju aktorskiego.

Aktor grający Piotrusia w filmie

Rolę Piotrusia Maciej Koterski otrzymał po przejściu castingów do filmu "Kogel Mogel". Reżyser Juliusz Machulski dostrzegł w młodym aktorze potencjał i nadał mu tę kluczową rolę psotnego syna Lucyny i Witolda.

Maciej wnikliwie wcielił się w postać Piotrusia, nadając mu charakterystyczne cechy. Jego bohater odznaczał się dużą pomysłowością w psikusach, przekorą i bezpośredniością w kontaktach z dorosłymi. Aktor świetnie oddał dynamikę relacji Piotrusia z rodzicami.

Maciej Koterski stworzył kreację, która na zawsze wryła mu się w pamięć widzów.

Ogromna popularność roli Piotrusia sprawiła, że młody Maciej Koterski z dnia na dzień stał się rozpoznawalną postacią. Jego aktorstwo zebrało mnóstwo pozytywnych recenzji za autentyzm i swobodę.

Późniejsza kariera Macieja Koterskiego

Po sukcesie "Kogla Mogla" Maciej Koterski kontynuował karierę aktorską, grając role w kolejnych filmach i serialach. Wystąpił m.in. w takich produkcjach jak "Młode wilki", "Chłopaki nie płaczą" czy "Killer".

Jednak mimo udanych ról Piotruś pozostał tą najważniejszą i najbardziej kultową kreacją w dorobku Macieja Koterskiego. Do dziś aktor jest utożsamiany właśnie z tą wyrazistą postacią z "Kogla Mogla", która na zawsze wpisała się do kanonu polskiej komedii.

Kim jest aktor wcielający się w Piotrusia

Aktorem, który zagrał Piotrusia w kultowym filmie "Kogel Mogel", jest Maciej Koterski. Urodził się on w 1978 roku w Łodzi, wywodzi się z rodziny filmowców - jego ojcec Marek był reżyserem, a matka Ilona aktorką.

Jako dziecko Maciej pojawiał się już na planach filmowych w epizodycznych rolach. Jednak jego prawdziwym debiutem był występ w wieku 14 lat w roli Piotrusia - psotnego syna Lucyny i Witolda Zaruskich z "Kogla Mogla".

Rok urodzenia 1978
Miejsce urodzenia Łódź
Zawód Aktor

Maciej Koterski zdobył ogromną popularność dzięki roli Piotrusia, która przeszła do historii polskiej komedii. Po "Koglu Moglu" grał w kolejnych filmach i serialach, jednak żadna kreacja nie dorównała tej kultowej z hitu Machulskiego.

Późniejsze losy Macieja Koterskiego

Kariera filmowa Macieja Koterskiego rozwijała się po roli Piotrusia, choć żaden inny występ nie osiągnął już takiej popularności. Aktor pojawiał się w produkcjach jak "Chłopaki nie płaczą", "Młode wilki", "E=mc2" czy "PitBull".

W 2012 roku Maciej Koterski zadebiutował także jako reżyser filmem "Dzień kobiet". Nadal aktywnie pracuje w branży filmowej - zarówno jako aktor, jak i reżyser.

Kto sportretował Piotrusia w produkcji

Kto gra Piotrusia w Kogel Mogel - Maciej Koterski, Michał Koterski zdjęcia

Wcielenie się w jedną z najbardziej kultowych ról w historii polskiej komedii, czyli Piotrusia z filmu "Kogel Mogel", powierzono młodemu, 14-letniemu wówczas aktorowi Maciejowi Koterskiemu.

To właśnie Maciej Koterski został obsadzony w roli psotnego syna Lucyny i Witolda po przejściu castingów do tej produkcji. Reżyser Juliusz Machulski, który odpowiadał za obsadę, dostrzegł w młodym aktorze ogromny talent i potencjał.

Maciej wnikliwie wcielił się w tę barwną postać, kreując Piotrusia jako niegrzeczne, pomysłowe i psotne dziecko. Jego aktorstwo zebrało po premierze znakomite recenzje za autentyzm i swobodę.

Kreacja Piotrusia na długie lata zapewniła Maciejowi Koterskiemu status gwiazdy polskiego kina. Do dziś pozostaje on utożsamiany właśnie z tą wyrazistą i kultową postacią z debiutanckiego filmu.

Inne role Macieja Koterskiego

Choć Maciej Koterski najbardziej kojarzony jest z rolą Piotrusia, to w swojej aktorskiej karierze stworzył wiele ciekawych kreacji w różnych produkcjach filmowych i serialowych.

Po sukcesie "Kogla Mogla" wystąpił m.in. w filmach "Słoneczna Aleja" (1994), "Prowokator" (1995), "Młode wilki" (1995), serialu "Matki, żony i kochanki" (1995) czy głośnym filmie "Chłopaki nie płaczą (2000). Doceniany był za warsztat i charakterystyczną charyzmę.

Aktor odgrywający rolę Piotrusia w KM

Wcielającym się w jedną z najsłynniejszych ról w polskim kinie, czyli postać Piotrusia z filmu "Kogel Mogel", był młody aktor Maciej Koterski. Miał on zaledwie 14 lat, kiedy powierzono mu tę kluczową rolę.

Angaż Macieja był strzałem w dziesiątkę twórców "Kogla Mogla". Mimo braku większego doświadczenia aktorskiego, stworzył on kreację niezwykle autentyczną, pełną swobody i dynamiki. Jego Piotruś był naprawdę "żywym" i barwnym bohaterem.

Aktor świetnie oddał typową dla wieku buntowniczą postawę Piotrusia i jego specyficzne poczucie humoru. Grane przez niego sceny stały się niezwykle popularnymi cytatami z filmu, na czele z kwestią "A kto to tak pięknie śpiewa?".

Dzięki roli Piotrusia Maciej Koterski z miejsca wszedł do pierwszej ligi polskich aktorów komediowych i na stałe zapisał się w historii kina.

Obsada - kto zagrał Piotrusia w hicie

Jedną z najważniejszych ról w obsadzie kultowej komedii "Kogel Mogel", która na stałe wpisała się do kanonu polskiego kina, była rola Piotrusia. W tego psotnego syna Lucyny i Witolda wcielił się Maciej Koterski.

14-letni wówczas aktor został wybrany spośród wielu kandydatów podczas obsadzania filmu. Twórcy dostrzegli w nim ten specyficzny talent komediowy i poczucie humoru, które idealnie pasowało do tej roli.

 • Maciej Koterski miał wówczas 14 lat.
 • Był to jego pierwszy większy występ aktorski.
 • Kreacja Piotrusia zebrała znakomite recenzje.
 • Aktor z miejsca zyskał status gwiazdy polskiej komedii.

Rola w "Koglu Moglu" otworzyła Maciejowi Koterskiemu drzwi do dalszej kariery na dużym ekranie. Występował później w wielu filmach i serialach, jednak to właśnie Piotruś pozostał jego najbardziej kultową i rozpoznawalną kreacją aktorską.

Podsumowanie

Kultowa komedia "Kogel Mogel" to jeden z najważniejszych filmów w historii polskiego kina. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych ról zagrał w niej Piotruś, wcielony przez młodego wówczas Macieja Koterskiego. Jego kreacja na zawsze zapadła w pamięć widzów i przeszła do kanonu rodzimej komedii. Sam aktor również na długie lata zyskał status gwiazdy za sprawą tej roli.

Artykuł przybliża sylwetkę Macieja Koterskiego i opisuje kulisy jego angażu do "Kogla Mogla" w roli Piotrusia. Przedstawia okoliczności castingu i wybrania przez twórców 14-letniego wówczas aktora, dla którego był to kinowy debiut. Podkreśla, jak wielki wpływ miała ta rola na jego późniejszą karierę i rozpoznawalność.

Materiał omawia również dalsze losy zawodowe Macieja Koterskiego, jego role w kolejnych filmach i serialach. Zaznacza jednak, że to właśnie kultowa kreacja Piotrusia pozostaje tą najważniejszą i najbardziej kojarzoną z jego dorobkiem aktorskim. Przypomina najzabawniejsze sceny z jego udziałem i stwierdza, że na zawsze wpisały się one do historii polskiej komedii.

Artykuł stanowi zatem ciekawą podróż do kulis jednego z największych hitów w dziejach polskiego kina. Przywołuje wspomnienia związane z kreacją Piotrusia, którą stworzył Maciej Koterski i która na zawsze wryła mu się w pamięć widzów.

Najczęściej zadawane pytania

W rolę Piotrusia, psotnego syna Lucyny i Witolda Zaruskich, wcielił się młody aktor Maciej Koterski. Była to jego pierwsza tak ważna rola w filmie fabularnym.

Maciej Koterski w momencie kręcenia "Kogla Mogla" miał zaledwie 14 lat. Był więc bardzo młodym, wschodzącym aktorem, a rola Piotrusia była jego aktorskim debiutem.

Maciej Koterski zaprezentował się reżyserowi i producentom na castingu do filmu. Już wtedy dostrzegli w młodym aktorze ten specyficzny talent komediowy i wyczucie potrzebne do zagrania barwnej postaci Piotrusia.

Po "Koglu Moglu" Maciej Koterski kontynuował karierę aktorską, grając w wielu filmach i serialach. W 2012 roku zadebiutował także jako reżyser. Jednak mimo udanych ról, Piotruś pozostał tą najważniejszą w jego dorobku.

Kreacja Piotrusia zebrała znakomite recenzje za autentyzm i swobodę. Maciej Koterski świetnie oddał charakter tej barwnej postaci - jej psoty, poczucie humoru i dynamikę. Stąd tak ogromna popularność bohatera i aktora.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Repertuar teatru Kamienica - Aktualne spektakle i wydarzenia
 2. Najprzystojniejsi aktorzy lat 90 - Aktorzy amerykańscy
 3. Filmy o chorobie: wzruszające historie walki z chorobą
 4. Serbski film cały film online Lektor PL
 5. Film o iluzjonistach: najlepsze filmy o magikach do obejrzenia
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Robert Carlos
Robert Carlos
Jestem zapalonym kinomaniakiem. Na swoim blogu dzielę się opiniami na temat nowych filmów i seriali. Omawiam klasykę kina gatunkowego, którą uwielbiam. Chętnie polemizuję z innymi krytykami i lubię burzliwe dyskusje w komentarzach.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 3.33 Liczba głosów: 3

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły

AktorzyJaka karta graficzna dla filmów w 8k?

Znajdź idealną kartę graficzną do edycji i obróbki filmów 8k - niezbędną dla profesjonalistów i entuzjastów wysokiej rozdzielczości. Odkryj, jak wybrać model zapewniający płynną pracę z ogromnymi ilościami danych i szczegółów, idealny dla filmowców, youtuberów i twórców treści pragnących osiągnąć perfekcję wizualną.