Aktorzy komediowi Hollywood: Najlepsi aktorzy komediowi USA, Amerykańscy aktorzy komediowi

Aktorzy komediowi Hollywood: Najlepsi aktorzy komediowi USA, Amerykańscy aktorzy komediowi
Autor Michalina Kołodziejczyk
Michalina Kołodziejczyk18.12.2023 | 6 min.

Aktorzy komediowi Hollywood to grupa wyjątkowych aktorów, którzy potrafią rozśmieszać miliony widzów na całym świecie. W tym artykule przyjrzymy się bliżej najlepszym aktorom komediowym ze Stanów Zjednoczonych, którzy zdobyli popularność dzięki występom w kultowych komediach. Dowiesz się kto jest uznawany za mistrza gatunku komedii filmowej w USA oraz którzy aktorzy wciąż bawią publiczność kreując zabawne role. Sprawdzimy również kto obecnie jest najpopularniejszym amerykańskim aktorem komediowym.

Kluczowe wnioski:
 • Hollywood słynie z genialnych aktorów komediowych, których filmy bawią od lat;
 • Najlepsi aktorzy komediowi potrafią wcielać się w zabawne role jak nikt inny na świecie;
 • Komedie z udziałem gwiazd z USA cieszą się niesłabnącą popularnością także w Polsce;
 • W artykule przybliżamy sylwetki najzabawniejszych hollywoodzkich aktorów;
 • Sprawdzamy kto jest obecnie numerem 1 wśród amerykańskich komików.

Aktorzy komediowi Hollywood - gwiazdy komedii

Hollywood od zawsze słynęło z genialnych aktorów komediowych, których filmy bawiły i nadal bawią miliony widzów na całym świecie. Komedie romantyczne, sensacyjne a nawet kryminalne z udziałem hollywoodzkich gwiazd cieszą się niesłabnącą popularnością.

Wśród najlepszych aktorów komediowych Hollywood znajdziemy tak utalentowane osobistości jak Jim Carrey, Adam Sandler, Ben Stiller, Vince Vaughn, Owen Wilson czy Will Ferrell. Filmy z ich udziałem przez lata ściągały do kin tłumy widzów spragnionych dobrej zabawy i humoru.

Kultowe role gwiazd

Aktorzy ci zapisali się na kartach historii kina dzięki genialnym kreacjom w takich produkcjach jak np. „Gorączka sobotniej nocy”, „Zoolander”, „Joe Black”, „Jumanji”, „Pogromcy duchów” czy „Drużyna pierwszej ligi”.

Role komediowe, które zagrali bawią kolejne pokolenia widzów i pozostaną na zawsze kultowymi postaciami kina rozrywkowego.

Amerykańscy aktorzy komediowi - najzabawniejsi w USA

Ameryka jest kolebką wielu wybitnych talentów komediowych. To właśnie stamtąd pochodzą najlepsi i najzabawniejsi aktorzy, których role filmowe na stałe wpisały się do kanonu popkultury.

Komedie romantyczne z udziałem amerykańskich aktorów komediowych to prawdziwy fenomen i przez wiele lat zdominowały światowy rynek filmowy. Największe hollywoodzkie wytwórnie zarabiały ogromne pieniądze na lekkich komediach z udziałem gwiazd pokroju Matta Damona, Brada Pitta czy George'a Clooneya.

Filmy z udziałem amerykańskich aktorów komediowych przez dekady nie schodziły z afiszy kinowych na całym świecie. Ich popularność nie słabnie także dzisiaj.

Najlepsi aktorzy komediowi Hollywood wszech czasów

Zestawienie najwybitniejszych aktorów komediowych w historii Hollywood to temat na osobny artykuł. W końcu jest w czym wybierać, bo najlepszych jest wielu.

Bez wątpienia do panteonu gwiazd należą Robin Williams i Eddie Murphy. Choć nie żyją już od lat, wciąż uznawani są za mistrzów gatunku komedii filmowej. Nie sposób nie wspomnieć również o Leslie Nielsen, którego kreacje w filmach „Golas wśród węży” czy „Rozbitek piątkowy” na zawsze weszły do kanonu kina.

Robin Williams Eddie Murphy
Leslie Nielsen Steve Martin

Współcześni aktorzy komediowi z USA - kto jest najlepszy?

Aktorzy komediowi Hollywood: Najlepsi aktorzy komediowi USA, Amerykańscy aktorzy komediowi

W ostatnich latach pojawiło się wielu utalentowanych młodych aktorów komediowych z USA. Wśród nich na plan pierwszy wysuwają się dwaj panowie - Seth Rogen i Jonah Hill.

Rogen znany jest głównie z komedii sensacyjnych takich jak „Supermieszkaniec” czy „Strażnicy Galaktyki”. Jego komedie często poruszają kontrowersyjne tematy, ale za każdym razem bawią publikę do łez swoim czarnym humorem.

Jonah Hill również odnalazł się świetnie w komediowych filmach sensacyjnych, czego przykładem mogą być chociażby jego role w serii „22 Jump Street”. Jego mimika, gesty i poczucie humoru sprawiają, że idealnie nadaje się do tego gatunku filmów.

Najpopularniejsi amerykańscy aktorzy komediowi obecnie

Kto według was jest obecnie najpopularniejszym amerykańskim aktorem komediowym?

 • Chris Pratt - rozpoznawalny Star Lord z „Strażników Galaktyki”;
 • Kevin Hart - niski facet o wielkim talencie komediowym;
 • Dwayne Johnson - mięśniak idealnie odnajdujący się w komediach sensacyjnych;
 • Ryan Reynolds - zabawny i charyzmatyczny Deadpool;
 • Melissa McCarthy - komediowa aktorka, która swoją grą potrafi rozśmieszyć każdego.

Każdy z tych aktorów ma na koncie genialne role komediowe, które na długie miesiące wpisywały ich filmy na szczyty box office. Kto według was zasługuje na miano najlepszego współczesnego komika filmowego z USA?

Podsumowanie

W artykule przyjrzeliśmy się bliżej największym gwiazdom komedii filmowej z USA. Poznaliśmy najlepszych aktorów komediowych Hollywood, którzy na stałe wpisali się do historii kina. Dowiedzieliśmy się, kto uznawany jest za mistrza gatunku komedii oraz które role uważane są za kultowe i komiczne jak nic innego.

Omówiliśmy również sylwetki najzabawniejszych aktorów komediowych z USA, bez których trudno wyobrazić sobie światowy przemysł filmowy. To właśnie amerykańscy komicy przez dekady ściągali do kin rzesze widzów, aby rozbawić ich do łez swoją grą aktorską.

Przyjrzeliśmy się także najmłodszym talentom - młodym aktorom amerykańskim, którzy obecnie podbijają świat. Osobowości takie jak Seth Rogen, Jonah Hill czy Melissa McCarthy kontynuują dzieło poprzedników i udowadniają, że Ameryka wciąż jest kuźnią genialnych talentów komediowych.

Mamy nadzieję, że artykuł przybliżył Wam sylwetki największych aktorów komediowych USA i zachęcił do obejrzenia ich najlepszych produkcji filmowych, które na stałe wpisały się do historii komedii.

5 Podobnych Artykułów

 1. Filmy z Steven Seagal - Najlepsze filmy akcji
 2. "Bez wyjścia" - jakie sekrety skrywa ta przerażająca produkcja?
 3. Amerykańskie bajki - klasyka animacji, którą warto przeżyć na nowo
 4. Horrory o opętaniach - Najstraszniejsze filmy o opętaniach
 5. Dlaczego fotele gamingowe są najlepsze dla graczy?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Michalina Kołodziejczyk
Michalina Kołodziejczyk

Od najmłodszych lat fascynuję się filmem i kinem. Prowadzę bloga, na którym publikuję recenzje nowości filmowych i serialowych, wywiady z twórcami oraz ciekawostki ze świata kina

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły