Jak wygląda teraz Harry Potter - Aktualny wygląd postaci

Jak wygląda teraz Harry Potter - Aktualny wygląd postaci
Autor Kamila Walencynowicz
Kamila Walencynowicz18.12.2023 | 9 min.

Jak wygląda teraz Harry Potter to pytanie, które zadaje sobie wielu fanów popularnej serii filmów i książek o młodym czarodzieju. Minęło już ponad 20 lat od premiery pierwszego filmu z serii i większość aktorów, którzy wcielali się w główne role, znacznie się zmieniła. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak obecnie prezentują się aktorzy grający Harry'ego, Hermionę, Rona i inne kluczowe postaci.

Kluczowe wnioski:
 • Daniel Radcliffe, odtwórca roli Harry'ego Pottera, porzucił okulary i jest teraz przystojnym mężczyzną po trzydziestce.
 • Emma Watson, grająca Hermionę, z młodziutkiej dziewczyny przeistoczyła się w piękną i elegancką kobietę.
 • Rupert Grint jako Ron Weasley posiada teraz bujną brodę i wąsy, które dodają mu dojrzałości.
 • Tom Felton w roli Dracona Malfoya to obecnie przystojny mężczyzna z krótkimi jasnymi włosami i zarostem.
 • Bonnie Wright, odtwórczyni roli Ginny Weasley, jest teraz szczupłą i stylową kobietą w wieku trzydziestu lat.

Jak zmienił się wygląd Harry'ego

Harry Potter, tytułowy bohater popularnej serii filmów i książek, z upływem lat bardzo się zmienił. Wcielający się w tę rolę Daniel Radcliffe był jeszcze chłopcem, gdy po raz pierwszy pojawił się na ekranie w "Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym". Miał wówczas zaledwie 11 lat i charakteryzował się bladą cerą, chudą sylwetką oraz okrągłymi okularami.

Dzisiaj Daniel Radcliffe to już dorosły, przystojny mężczyzna w wieku 34 lat. Jego wygląd diametralnie różni się od tego sprzed ponad 20 lat. Aktor porzucił charakterystyczne okulary Harry'ego Pottera, a jego twarz porośnięta jest gęstym, ciemnym zarostem. Radcliffe przeszedł też metamorfozę fizyczną - z młodzieńczej chudości rozwinął się w dobrze zbudowanego, umięśnionego mężczyznę.

Styl i ubiór

Aktor znany z roli Harry'ego Pottera lubi eksperymentować ze stylem. Często pojawia się na czerwonych dywanach i eventach w modnych, dopasowanych garniturach z krawatem. Na co dzień stawia jednak na luźniejszy, bardziej swobodny look. Chętnie nosi dżinsy, koszule w kratę lub bluzy. Jego ulubionym dodatkiem są okulary przeciwsłoneczne.

Daniel Radcliffe stał się prawdziwym przystojniakiem i męskim idolem. Choć minęło już ponad 20 lat od premiery pierwszego filmu z serii o Harrym Potterze, wciąż jest rozpoznawalny jako odtwórca kultowej roli. Jego wygląd jednak diametralnie różni się od tego sprzed lat - z chudego chłopca z okularami zmienił się w przystojnego, umięśnionego mężczyznę z zarostem.

Jak wygląda obecnie Hermiona

Hermiona Granger, najmądrzejsza czarownica w Hogwarcie, również zmieniła się nie do poznania. W tej roli na ekranie zadebiutowała Emma Watson, która podczas kręcenia pierwszego filmu miała zaledwie 10 lat. Jej wygląd cechowały wówczas burza brązowych, kręconych włosów, drobna budowa ciała oraz szczerbaty uśmiech.

Hermiona zawsze była tą rozsądną i odpowiedzialną z naszej trójki. W pewnym sensie była moją przewodniczką w świecie magii.

Dziś 32-letnia Emma Watson to piękna, dostojna kobieta o arystokratycznej urodzie. Jej bujne loki zostały zastąpione przez elegancką, prostą fryzurę z grzywką, która podkreśla szlachetne rysy twarzy aktorki. Emma dba o siebie, regularnie uprawia jogę i pilates, co widać po jej szczupłej, zgrabnej sylwetce. Często stawia na klasyczne, dopasowane sukienki podkreślające figurę.

Kariera po "Harrym Potterze"

Po zakończeniu przygody z serią filmów o młodym czarodzieju, Emma Watson skupiła się na studiach - ona jako jedyna z głównej trójki aktorów ukończyła studia na uniwersytecie. Poza aktorstwem angażuje się też w działalność społeczną, między innymi jako ambasadorka dobrej woli ONZ. W 2016 roku magazyn "Time" umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie.

Hermiona zawsze była tą odpowiedzialną i rozsądną z całej ekipy. Emma Watson, podobnie jak jej filmowa bohaterka, dorosła i stała się poważaną, elegancką kobietą dbającą o edukację i zaangażowaną społecznie. Jej metamorfoza z małej dziewczynki w piękną młodą damę jest naprawdę imponująca.

Wiek podczas kręcenia pierwszego filmu 10 lat
Obecny wiek 32 lata
Najbardziej charakterystyczne cechy wyglądu kiedyś Burza brązowych, kręconych włosów
Najbardziej charakterystyczne cechy wyglądu dziś Prosta, elegancka fryzura z grzywką

Metamorfoza Rona Weasleya

Ronald Weasley, najlepszy przyjaciel Harry'ego Pottera, również zmienił się nie do poznania na przestrzeni lat. W tej roli zadebiutował Rupert Grint, który podczas kręcenia pierwszego filmu miał zaledwie 11 lat. Charakteryzował się wówczas rudymi, roztrzepanymi włosami, piegami oraz szczerbatym uśmiechem.

Dziś 33-letni Rupert Grint to dojrzały, przystojny mężczyzna z gęstą rudą brodą i wąsami, które nadają mu męskiego, "wikingowego" wyglądu. Aktor schudł, jest szczuplejszy i bardziej umięśniony niż kiedyś. Lubi nosić koszule w kratę i dżinsy, a jego ulubionym dodatkiem są okulary w stylu Johna Lennona.

Nowe role filmowe

Po zakończeniu filmów o Harrym Potterze, Rupert Grint skupił się głównie na karierze aktorskiej. Zagrał między innymi w komedii "Moonwalkers", dramacie historycznym "Śmiertelne maszyny" oraz serialach takich jak "Sick Note" czy "Klangor". Aktor deklaruje, że rolą życia był dla niego udział w serii o Harrym Potterze, ale cały czas poszukuje nowych wyzwań aktorskich.

Rupert Grint zaskakuje metamorfozą - z roztrzepanego rudowłosego chłopca przeistoczył się w przystojnego, brodatego mężczyznę. Gwiazda znana z roli Rona Weasleya nadal rozwija swoją karierę aktorską, występując w różnych produkcjach filmowych i serialach. Jego fani z niecierpliwością czekają na kolejne ekranowe wcielenia.

 • Daniel Radcliffe porzucił charakterystyczne okulary Harry'ego Pottera i stał się przystojnym mężczyzną z zarostem.
 • Emma Watson z dziewczęcej urody rozwinęła się w elegancką, poważną kobietę dbającą o edukację i zaangażowaną społecznie.
 • Rupert Grint zyskał męski, "wikingowy" wygląd dzięki gęstej brodzie i wąsom oraz schudł i jest teraz bardziej umięśniony.

Neville Longbottom po latach

Jak wygląda teraz Harry Potter - Aktualny wygląd postaci

Neville Longbottom, nieśmiały uczeń Gryffindoru znany z serii o Harrym Potterze, również zmienił się na przestrzeni lat. W tej roli zadebiutował Matthew Lewis, który podczas kręcenia pierwszego filmu miał 11 lat. Jego wygląd cechowała okrągła, dziecięca buzia oraz pulchne ciało.

Dziś 33-letni Matthew Lewis jest znacznie szczuplejszy i bardziej umięśniony, porzucił też okrągłą buzię na rzecz wyrzeźbionej, męskiej szczęki. Aktor chętnie eksponuje muskularną sylwetkę w dopasowanych koszulach lub podkoszulkach. Jego metamorfoza w przystojnego mężczyznę zrobiła prawdziwą furorę w mediach.

Kariera po "Harrym Potterze"

Matthew Lewis po zakończeniu serii o Harrym Potterze skupił się głównie na karierze teatralnej. Wystąpił między innymi w spektaklach "Moja piękna pani" oraz "Unia związkowa". Pojawił się także w kilku filmach i serialach, takich jak "Dziewczyna tuż obok" czy "Dobranoc kochanie".

Aktor wcielający się w Neville'a Longbottoma zaskoczył swoją spektakularną przemianą z pulchnego chłopca w przystojnego mężczyznę. Choć jego filmowa postać była raczej nieśmiała, sam Matthew Lewis z pewnością lubi być w centrum uwagi, czemu daje wyraz chętnie eksponując swoją muskularną sylwetkę.

Ginny Weasley dzisiaj

Ginny Weasley, siostra Rona i ukochana Harry'ego, również dorosła i stała się piękną kobietą. W tej roli zobaczyliśmy po raz pierwszy małą Bonnie Wright, która miała zaledwie 10 lat, gdy kręcono pierwszy film z serii. Jej rysy były wówczas dziecięce, a wygląd cechowały piegi i burza rudego, rozpuszczonego włosa.

Obecnie 31-letnia Bonnie Wright to szczupła, wysportowana i bardzo stylowa młoda kobieta. Jej rysy są wyraźnie ostrzejsze i bardziej kobiece, cera promienna, a figura - zgrabna i zdrowa. Bonnie dba o kondycję fizyczną, regularnie trenuje i stawia na zdrowe odżywianie.

Nowe zajęcia i pasje

Gwiazda znana z roli Ginny Weasley skupia się obecnie nie tylko na aktorstwie, ale też na reżyserii filmowej i fotografii.Wyreżyserowała między innymi krótkometrażowe filmy "Know Thyself" i "Separate we come, separate we go". Ponadto Bonnie Wright jest zaangażowana w działalność proekologiczną jako ambasadorka Greenpeace.

Ginny Weasley z małej, rudowłosej dziewczynki wyrosła na piękną, stylową kobietę dbającą o swoją kondycję fizyczną. Bonnie Wright spełnia się obecnie jako aktorka, reżyserka filmowa i fotografka. Po latach wciąż rozpromienia swoim uśmiechem tak jak kiedyś w roli ukochanej Harry'ego Pottera.

Syriusz Black żyje w sercach

Syriusz Black, ojciec chrzestny Harry'ego Pottera, był jedną z najbardziej lubianych postaci w serii filmów o młodym czarodzieju. W tej roli wystąpił Gary Oldman, który podczas kręcenia "Więźnia Azkabanu" miał 45 lat. Charakteryzował się wówczas długimi, czarnymi, splątanymi włosami oraz cerą szarą i wyniszczoną pobytem w Azkabanie.

Dziś 65-letni Gary Oldman nadal jest aktywnym aktorem, który lubi wcielać się w nietypowe, charyzmatyczne role. Jego wygląd różni się od tego z czasów "Harry'ego Pottera" - posiwiał, przybyło mu zmarszczek, ale wciąż emanuje charyzmą i magnetyzmem na ekranie. Po śmierci Syriusza Blacka w piątej części serii Gary Oldman użyczał swojego głosu tej postaci w grach i audiobookach z cyklu.

Kariera po "Harrym Potterze"

Gary Oldman po zakończeniu przygody z serią "Harry Potter" zagrał w takich filmach jak "Mroczny Rycerz", "Wywiad z wampirem", "Ukryte piękno

Podsumowanie

W niniejszym artykule przyjrzeliśmy się, jak zmienił się wygląd głównych aktorów z serii filmów o Harrym Potterze. Okazuje się, że większość z nich przeszła naprawdę spektakularną metamorfozę w porównaniu do swojego wyglądu sprzed ponad 20 lat.

Daniel Radcliffe w roli tytułowej porzucił charakterystyczne okulary i stał się przystojnym, brodatym mężczyzną po trzydziestce. Emma Watson z małej dziewczynki rozwinęła się w elegancką kobietę o arystokratycznej urodzie. Rupert Grint zyskał z kolei męski, "wikingowy" wygląd.

Równie imponującą metamorfozę przeszedł Matthew Lewis, odtwórca roli Neville'a Longbottoma. Z pulchnego chłopca stał się przystojnym mężczyzną, który chętnie eksponuje muskularną sylwetkę. Bonnie Wright, grająca Ginny Weasley, wyrosła na szczupłą, stylową kobietę.

Artykuł pokazuje, że aktorzy, którzy jako dzieci debiutowali w serii o Harrym Potterze, dorastali na naszych oczach. Ich transformacja z dzieci w dorosłych, spełnionych zawodowo młodych ludzi jest godna podziwu i zachwytu.

Najczęstsze pytania

Daniel Radcliffe, odtwórca roli Harry'ego Pottera, jest obecnie przystojnym, umięśnionym mężczyzną po trzydziestce z gęstym ciemnym zarostem. Porzucił charakterystyczne okulary, a jego twarz zdobią męskie, wyraziste rysy. Aktor lubi eksperymentować ze stylem.

Emma Watson przeszła spektakularną metamorfozę z dziewczynki w elegancką młodą kobietę. Ma teraz proste włosy z grzywką, które podkreślają jej arystokratyczną urodę i szlachetne rysy twarzy. Emma dba o figurę, często wybiera klasyczne, dopasowane sukienki.

Rupert Grint, odtwórca Rona Weasleya, ma teraz rudego zarostu, który nadaje mu męskiego wyglądu. Aktor schudł i jest bardziej umięśniony niż kiedyś. Na co dzień stawia na luźny styl - koszule w kratę i dżinsy.

Aktor wcielający się w Nevilla Longbottoma przeszedł spektakularną metamorfozę w przystojnego mężczyznę i lubi ubierać dopasowane koszulki, eksponując muskularną sylwetkę. Ma teraz wyrzeźbioną szczękę i wyraziste rysy twarzy.

Bonnie Wright, grająca Ginny Weasley, jest dziś szczupłą, stylową 30-latką o wyrazistych rysach twarzy. Aktorka regularnie trenuje i stawia na zdrowy styl życia, dbając o figurę. Jest też zaangażowana w działalność proekologiczną.

5 Podobnych Artykułów

 1. Filmy z Steven Seagal - Najlepsze filmy akcji
 2. "Bez wyjścia" - jakie sekrety skrywa ta przerażająca produkcja?
 3. Amerykańskie bajki - klasyka animacji, którą warto przeżyć na nowo
 4. Filmy o śpiewaniu dla młodzieży - Najlepsze filmy muzyczne
 5. Nie przegap podczas podróży: Hiszpańskie seriale na Netflix
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Kamila Walencynowicz
Kamila Walencynowicz

Od zawsze interesowałam się szeroko pojętą kulturą filmową. Na blogu publikuję felietony tematyczne, omówienia dzieł kultowych oraz sylwetki wybitnych twórców kina. Z pasją odkrywam klasykę i wspieram niszowe produkcje.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły