Znamy program 64. OKFA

Kto się wybiera na 64. OKFA? Filmowcy, którzy na ekranie będą oglądać swoje produkcje, miłośnicy kina, dla których festiwal w Koninie jest zawsze miejscem spotkania z przyjaciółmi dzielącymi tę samą pasję oraz widzowie, którzy odprężeni w sali kinowej DK Oskard będą jak co roku smakować najlepsze produkcje niezależne z całej Polski.

W programie tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby znalazły się sprawdzone z poprzednich edycji formuły. W czwartek i piątek widzowie zobaczą 50 filmów konkursowych w 9 blokach festiwalowych,  które składają się na prawie 14 godzin projekcji. Wieczorami na ekranie wyświetlone będą obsypane nagrodami filmy „Wieża. Jasny dzień”, „Pomiędzy słowami” i „Dzikie róże”, a po projekcji „Klucz do…” odbędzie się spotkanie z reżyserem,  Marcinem Ziębińskim. Oprócz tego, na scenie festiwalowej Łukasz Maciejewski i Sonia Bohosiewicz będą wspólnie promować książkę „Aktorki. Odkrycia”, która jest trzecim z cyklu, po „Aktorki. Spotkania” i „Aktorki. Portrety”, zbiorem wywiadów z najważniejszymi kobietami polskiej sceny.

Całe rodziny zapraszamy na pokaz animacji z festiwalu O!PLA. Na zakończenie festiwalu odbędzie się projekcja filmu „Brzdąc” z muzyką na żywo, a w niedzielę ostatnie takty zagra L.U.C.

I choć program 64. OKFA obfituje w wydarzenia, których nie sposób opuścić, o sukcesie i prestiżu tego festiwalu po raz kolejny zdecydują te, których w programie się nie umieszcza – spotkania  z miłośnikami kina przed wejściem do sali, rozmowy ze starymi przyjaciółmi podczas posiłków, właśnie rozpoczęte znajomości i dyskusje o kinie, które trwać będą przez wszystkie festiwalowe dni w Koninie.

31 maja (czwartek)

10.00 – 14.00 – projekcje konkursowe
14.00 – 15.00 – zjazd Federacji Niezależnych Twórców Filmowych
15.00 – 18.00 – projekcje konkursowe
16.45 – inauguracja 64. OKFA
pokaz specjalny:  18.30 – „Wieża. Jasny dzień” 106’ reż. Jagoda Szelc
20.30 – „Pomiędzy słowami” 85’ reż. Urszula Antoniak

1 czerwca (piątek)

10.00 –14.00 – projekcje konkursowe
15.00 –18.00 – projekcje konkursowe
19.00 – spotkanie autorskie: Sonia Bohosiewicz w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim – promocja książki „Aktorki. Odkrycia”
20.30 – pokaz specjalny: „Dzikie róże” 93’ reż. Anna Jadowska

2 czerwca (sobota)

11.00 – omówienia filmów konkursowych przez Jury
13.00 – pokaz specjalny filmu „Klucz do…” Marcina Ziębińskiego i spotkanie z reżyserem
19.00 – gala wręczenia nagród
„Brzdąc” & CZERWIE – film niemy z muzyką na żywo

3 czerwca (niedziela)

11.00 – O!PLA na OKFA – poranek z polską animacją dla dzieci 60’
18.00 – L.U.C. – koncert Good L.U.C.K
19.30 – pokaz specjalny filmów nagrodzonych na 64. OKFA (sala studyjna)

>Plan projekcji filmów w blokach konkursowych<<

 

Organizatorem 64. Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych OKFA jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie i Federacja Niezależnych Twórców Filmowych. Filmowe Południe jest patronem medialnym wydarzenia.