Jak kręcić teledyski? Jak mówić o filmie?

A jakby tak rzucić wszystko i wyjechać do Białegostoku, gdzie na początku grudnia odbędzie się XII edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych żubroffka? Nie tylko po to, by biernie dawać się rozpieszczać najlepszymi niezależnymi produkcjami świata, ale by zaczerpnąć z wiedzy specjalistów i wziąć udział w jednym z warsztatów przygotowanych przez organizatorów.

W tym roku nie zapomnieli o nikim! Oferta jest bogata, a spośród pięciu rodzajów warsztatów proponujemy Wam szczególnie dwa:

Warsztaty tworzenia teledysków

Prowadzenie: Florian Pochlatko (Austria)
miejsce: Liceum Plastyczne w Supraślu
wiek: 15+ (liczba miejsc ograniczona; maks. 15 osób)
koszt: 50 zł

Debiutujący filmowcy często bezrefleksyjnie naśladują swoich mistrzów, dlatego celem warsztatów będzie motywowanie młodych ludzi do uwierzenia we własne pomysły i szukania własnego języka. Aby maksymalnie uwolnić swoją wyobraźnię, uczestnicy będą pracować w małej grupie i ze znikomym budżetem. Spróbują zrealizować wideoklipy do utworów podlaskich artystów.

Radiowe warsztaty dziennikarskie

Prowadzenie: Ryszard Jaźwiński
miejsce: Białostocki Ośrodek Kultury / Polskie Radio Białystok
wiek: 15+ (liczba miejsc ograniczona; maks. 15 osób)
koszt: 50 zł

Razem z Ryszardem Jaźwińskim, autorem audycji „Trójkowo, filmowo” zapraszamy na Radiowe warsztaty dziennikarskie, podczas których uczestnicy zdobędą wiedzę na temat dziennikarstwa filmowego w różnorakich jego przejawach. Warsztaty to szansa na zdobycie praktycznych umiejętności w dziedzinie tworzenia krótkich form radiowych i audycji o tematyce filmowej, dowiedzenie się, jak przeprowadza się dobry wywiad oraz poznanie technicznej strony dziennikarstwa radiowego i nauczenie podstaw montażu.

Ponadto dla dzieci powyżej 10. roku życia odbędą się zajęcia „Potworolimpiada – warsztaty animacji lalkowej dla dzieci”, natomiast dla seniorów zaplanowano Warsztaty animacji „Ożywić wspomnienia”. Członkowie Młodego Jury Festiwalu wezmą udział w warsztatach tworzenia videoblogów filmowych.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj o szczegółach warsztatów na stronie, napisz e-mail na adres warsztaty@zubroffka.pl lub zadzwoń tel. 85 746 13 15

XII Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych żubroffka odbędzie się w dniach od 6 do 10 grudnia br. w Białymstoku.

Strona festiwalu