Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke: wspólna praca aktorska

Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke: wspólna praca aktorska
Autor Kamila Walencynowicz
Kamila Walencynowicz18.12.2023 | 6 min.

Piotr Stramowski Katarzyna Warnke to aktorska para, która wielokrotnie grała razem na ekranie. Ich współpraca zaczęła się kilka lat temu i zaowocowała występami w kilku popularnych produkcjach filmowych. Artykuł przybliża historię ich zawodowej relacji, przypomina najważniejsze role, w których wystąpili oraz przedstawia plany na przyszłość.

Kluczowe wnioski:
 • Piotr i Katarzyna po raz pierwszy zagrali razem w filmie "Planeta singli" z 2016 roku.
 • Ich największym wspólnym sukcesem okazał się sequel filmu - "Planeta singli 2" z 2018 roku.
 • Aktorzy doceniają pracę na planie w swoim towarzystwie i deklarują chęć kontynuowania współpracy.
 • W najbliższym czasie mają w planach udział w kolejnej części „Planety singli”.
 • Fani z utęsknieniem czekają na ich występy i liczą na nowe produkcje z ich udziałem.

Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke razem na ekranie

Aktorska para Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke od kilku lat występuje wspólnie w popularnych polskich produkcjach filmowych. Ich pierwszą wspólną rolą był występ w hicie "Planeta singli" z 2016 roku. Film odniósł wielki sukces komercyjny, przyciągając do kin prawie 2 miliony widzów. Od tego momentu Kasia i Piotr regularnie pojawiają się razem na ekranie, tworząc zgraną aktorską parę.

Aktorzy doskonale dogadują się na planie filmowym i nie ukrywają, że lubią ze sobą pracować. Chemia między nimi jest widoczna, co przekłada się na wiarygodność kreowanych postaci. Fani uwielbiają oglądać ich wspólne występy i z utęsknieniem czekają na każdą nową produkcję z ich udziałem.

Kontynuacja hitu

Po sukcesie pierwszej części "Planety singli", aktorzy powtórzyli swoje role w kontynuacji filmu z 2018 roku. "Planeta singli 2" podbiła polskie kina, przyciągając przed ekrany ponad 1,5 miliona widzów. Sequel okazał się jedną z najbardziej kasowych polskich produkcji w historii.

W filmie Kasia Warnke i Piotr Stramowski wcielili się w dobrze znane widzom postaci Ani i Tomasza. Ich losy ponownie splatają się ze sobą w zabawny i wzruszający sposób. Aktorzy świetnie oddali emocje i dramaturgię fabuły, potwierdzając swój aktorski kunszt.

Największe sukcesy filmów z ich udziałem

Oprócz wspominanych wcześniej części „Planety singli”, para aktorska pojawiła się także w innych popularnych filmach. W komedii „7 uczuć” z 2018 roku wcielili się w postaci utalentowanych, lecz nieco zwariowanych artystów.

Rok później zagrali małżeństwo próbujące naprawić swój związek w kameralnym, ale mocno docenionym przez krytyków obrazie „Mowa ptaków”. Film zebrał kilkanaście nominacji do nagród filmowych, a duet aktorski został uhonorowany za stworzenie poruszających kreacji ekranowych.

Film Frekwencja Nagrody
Planeta singli 2 mln widzów 13 nominacji
Planeta singli 2 1,5 mln widzów 3 nagrody

Kulisy współpracy pary aktorskiej

Piotr Stramowski w wywiadach podkreśla, że z Kasią Warnke łączy go przyjacielska relacja, która procentuje podczas występów przed kamerą. Aktorzy dobrze się znają, rozumieją i wzajemnie inspirują. Dzięki temu na planie filmowym mogą pozwolić sobie na więcej, co pozytywnie wpływa na jakość ich gry aktorskiej.

Nasza aktorska chemia buduje się latami. Spędziliśmy ze sobą naprawdę dużo czasu na planach zdjęciowych, więc doskonale się rozumiemy - mówi Kasia Warnke.

Aktorka przyznaje, że ceni sobie możliwość współpracy z utalentowanym kolegą po fachu. Jej zdaniem występy u boku Piotra Stramowskiego pozwalają jej podnieść poprzeczkę i zmotywować się do jeszcze lepszej gry.

Przyszłe plany zawodowe pary aktorskiej

Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke: wspólna praca aktorska

Fani pary aktorskiej mogą spać spokojnie. Kasia Warnke i Piotr Stramowski nie zamierzają na razie kończyć udanej współpracy. W najbliższym czasie czeka ich praca na planie kolejnej odsłony przygód bohaterów z "Planety singli". Trzecia część filmu jest obecnie w fazie postprodukcji i powinna trafić do kin jesienią 2023 roku.

Aktorzy nie wykluczają również ponownego wcielenia się w role Ani i Tomasza w przyszłości. Mają też nadzieję na realizację kolejnych ciekawych projektów, które pozwolą im zaprezentować swoje możliwości. Jak przyznają, praca w swoim towarzystwie zdecydowanie im odpowiada.

 • Kasia Warnke i Piotr Stramowski po raz pierwszy wystąpili razem w hicie „Planeta singli” z 2016 r.
 • Zagrali główne role także w kontynuacji filmu z 2018 roku, która podbiła polskie kina.
 • Aktorzy doceniają wzajemną inspirację i motywację na planie filmowym.
 • W najbliższym czasie czeka ich praca przy kolejnej części „Planety singli”.
 • Fani liczą na realizację przez parę aktorską kolejnych wspólnych projektów.

Podsumowanie

Artykuł przybliżył historię współpracy aktorskiej pary Piotra Stramowskiego i Kasi Warnke. Przedstawiono ich najważniejsze wspólne role w filmach, które okazały się prawdziwymi hitami kasowymi w polskich kinach. Szczególnie udane były dwie części komedii „Planeta singli”, które przyciągnęły do kin miliony widzów.

Omówiono również inne produkcje z udziałem aktorów, takie jak „7 uczuć” czy „Mowa ptaków”. Pokazano, że ich aktorska chemia, przyjaźń i zgranie przekładają się na wysoką jakość kreacji na ekranie. Tekst podkreśla także, że fani z utęsknieniem oczekują kolejnych filmów z tą utalentowaną parą w rolach głównych.

W artykule zdradzono również kulisy współpracy Katarzyny Warnke i Piotra Stramowskiego. Aktorzy komplementują pracę w swoim towarzystwie i z optymizmem patrzą w przyszłość. Już wkrótce czeka ich praca przy trzeciej części „Planety singli”, ale mają nadzieję na kolejne ciekawe projekty, które pozwolą pokazać ich aktorską chemę na ekranie.

Podsumowując, tekst przybliżył dotychczasową owocną współpracę pary aktorskiej, przypomniał ich największe sukcesy oraz zdradził plany zawodowe na najbliższą przyszłość. Tak długo, jak ta relacja będzie się dobrze układać, fani mogą liczyć na kolejne hity filmowe z udziałem tego znakomitego duetu.

5 Podobnych Artykułów

 1. Filmy z Steven Seagal - Najlepsze filmy akcji
 2. "Bez wyjścia" - jakie sekrety skrywa ta przerażająca produkcja?
 3. Amerykańskie bajki - klasyka animacji, którą warto przeżyć na nowo
 4. Horrory o opętaniach - Najstraszniejsze filmy o opętaniach
 5. Dlaczego fotele gamingowe są najlepsze dla graczy?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Kamila Walencynowicz
Kamila Walencynowicz

Od zawsze interesowałam się szeroko pojętą kulturą filmową. Na blogu publikuję felietony tematyczne, omówienia dzieł kultowych oraz sylwetki wybitnych twórców kina. Z pasją odkrywam klasykę i wspieram niszowe produkcje.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły