Aktorzy z "Gry o tron": co robią po zakończeniu serialu?

Aktorzy z "Gry o tron": co robią po zakończeniu serialu?
Autor Michalina Kołodziejczyk
Michalina Kołodziejczyk19.06.2024 | 6 min.

Aktor z Gry o Tron bez wątpienia zapisał się w historii światowej popkultury. Ten przełomowy serial HBO przez osiem sezonów trzymał widzów w napięciu i zdefiniował nowe standardy dla telewizji wysokiej jakości. Wraz z zakończeniem emisji serialu w 2019 roku, fani zastanawiają się, co stało się z ich ulubionymi aktorami i jakie ścieżki kariery obrali po tak kultowym show. Zobaczmy więc, co robią obecnie gwiazdy Gry o Tron.

Kluczowe wnioski:
 • Niektórzy aktorzy z Gry o Tron odnieśli ogromne sukcesy w świecie kina i telewizji, angażując się w kolejne prestiżowe projekty.
 • Inni postanowili spróbować swoich sił poza aktorstwem, zakładając własne firmy lub angażując się w działalność charytatywną.
 • Część aktorów z obsady serialu zdecydowała się na chwilowy odpoczynek od blasku fleszy, aby spędzić więcej czasu z rodziną.
 • Wielu z nich zostało nagrodzonych za swoje role w Grze o Tron, zdobywając prestiżowe nagrody branżowe.
 • Niezależnie od ich obecnych wyborów zawodowych, aktorzy z Gry o Tron na zawsze pozostaną ikonami kultury popularnej.

Aktorzy z Gry o Tron i ich najnowsze projekty filmowe

Bez wątpienia jedną z największych gwiazd Gry o Tron jest Kit Harington, który wcielił się w rolę Jona Snowa. Po zakończeniu kultowego serialu aktor z Gry o Tron nie próżnował i zagrał w wielu cenionych produkcjach. W 2022 roku mogliśmy go zobaczyć w filmie "Baby Ruby" w roli głównej, a także w serialu "Modern Love" na platformie Amazon Prime Video.

Inną rozpoznawalną twarzą Gry o Tron jest Emilia Clarke, która odegrała emblematyczną rolę Daenerys Targaryen. Aktorka z Gry o Tron również nie zwalnia tempa i w ostatnich latach można ją było oglądać w takich hitach jak "Godzilla kontra Kong" czy "Sekretne życie zwierzaków domowych 2". W 2023 roku Emilia zagra główną rolę w thrillerze "The Pod Generation".

Nie można również pominąć Sophie Turner, która wcieliła się w rolę Sansy Stark. Aktorka z Gry o Tron po sukcesie serialu HBO wystąpiła w takich produkcjach jak "X-Men: Apocalypse", "X-Men: Mroczna Phoenix" oraz "Nawiedziony dwór". W 2022 roku zagrała główną rolę w thrillerze psychologicznym "The Staircase".

Oprócz wymienionych gwiazd, wielu innych aktorów z Gry o Tron również było aktywnych na dużym i małym ekranie. Jason Momoa (Khal Drogo) zagrał m.in. w "Dunie" i "Aquamanie", Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu) wystąpiła w "Gwiazdnych Wojnach", a Alfie Allen (Theon Greyjoy) możemy było zobaczyć w serialu "Gunpowder Milkshake".

Kolejne role aktorów z Gry o Tron po zakończeniu serialu

Po ogromnym sukcesie Gry o Tron wielu aktorów z serialu otrzymało propozycje zaangażowania w kolejne wielkie produkcje. Przykładem jest Peter Dinklage, który wcielił się w rolę Tyriona Lannistera. Ten utalentowany aktor z Gry o Tron w 2021 roku zagrał główną rolę w filmie "Cyrano" opartym na klasycznej sztuce. Był to dla niego kolejny wybitny występ, który przyniósł mu nominację do Oscara.

Inna gwiazda Gry o Tron, Lena Headey (Cersei Lannister), również nie zwalnia tempa. Aktorka pojawiła się w takich produkcjach jak "Gra Geralda" oraz "Wydział analiz kryminalnych". W 2023 roku możemy ją zobaczyć w horrorze "Zerwane więzi".

Nie można zapomnieć o Nicolaju Coster-Waldau, który zagrał Jaimiego Lannistera. Ten aktor z Gry o Tron po zakończeniu serialu podjął się ról w takich filmach jak "Szczęki zdrady", "Porzucona" oraz ostatnio "Zatoka świetlików".

Maisie Williams, której rola Aryi Stark przyniosła jej ogromną sławę, również nie zwalnia tempa. Młoda aktorka z Gry o Tron wystąpiła w thrillerze "The Owners" oraz kręconym przez Apple TV+ serialu "The New Look". Nie zwolniła również Carice van Houten, która wcieliła się w postać Melisandry. Aktorka zaangażowana była w projekt "Red Light" oraz serial "The Great Reckoning".

 • Peter Dinklage (Tyrion Lannister) – "Cyrano", nominacja do Oscara
 • Lena Headey (Cersei Lannister) – "Gra Geralda", "Wydział analiz kryminalnych", "Zerwane więzi"
 • Nicolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) – "Szczęki zdrady", "Porzucona", "Zatoka świetlików"
 • Maisie Williams (Arya Stark) – "The Owners", "The New Look"
 • Carice van Houten (Melisandra) – "Red Light", "The Great Reckoning"

Czytaj więcej: Ożenek 6 piętro Teatr - Spektakl na Szóstej kondygnacji

Czytaj więcej: Psi Patrol na żywo - wielki wyścig w Gdyni

Aktorzy z Gry o Tron, którzy rozpoczęli nowe przedsięwzięcia

Chociaż wielu aktorów z Gry o Tron kontynuowało karierę aktorską po zakończeniu serialu, niektórzy z nich zdecydowali się na całkowicie nowe ścieżki zawodowe. Przykładem jest Jason Momoa, który wcielił się w rolę Khala Drogo. Ten charyzmatyczny aktor założył własną markę wody źródlanej Prémunion Rain, która staje się coraz bardziej popularna.

Innym aktorem z Gry o Tron, który poszedł w zupełnie nowym kierunku, jest Kristofer Hivju (Tormund Giantsbane). Ten Norweg postanowił wykorzystać swoją miłość do alpinizmu i górskiej przygody, zostając ambasadorem marek outdoorowych oraz prowadząc własne programy telewizyjne na ten temat.

Rory McCann, który zagrał rolę Sandora "Płaczu" Clegane'a, również wybrał dość nieoczekiwaną ścieżkę po Grze o Tron. Ten imponujący aktor otworzył własną działalność w branży meblowej, zajmując się projektowaniem i produkcją mebli z litego drewna.

Podsumowanie

Zdjęcie Aktorzy z "Gry o tron": co robią po zakończeniu serialu?

Jak widać, Aktorzy z Gry o Tron po zakończeniu kultowego serialu HBO obrali różne ścieżki kariery. Jedni kontynuują karierę aktorską, angażując się w nowe projekty filmowe i telewizyjne. Inni zdecydowali się na zupełnie nowe przedsięwzięcia, takie jak własne marki, działalność charytatywna czy prowadzenie programów tematycznych.

Niezależnie od wybranej drogi życiowej, osiągnięcia aktorów z Gry o Tron nie przeszły bez echa. Wielu z nich zostało nagrodzonych prestiżowymi nagrodami, a role w serialu zapewniły im miejsce w historii światowej popkultury. Fani z pewnością będą śledzić ich dalsze losy, ciesząc się z każdego sukcesu tych utalentowanych artystów.

5 Podobnych Artykułów

 1. Filmy z Steven Seagal - Najlepsze filmy akcji
 2. "Bez wyjścia" - jakie sekrety skrywa ta przerażająca produkcja?
 3. Amerykańskie bajki - klasyka animacji, którą warto przeżyć na nowo
 4. Filmy o śpiewaniu dla młodzieży - Najlepsze filmy muzyczne
 5. Dlaczego fotele gamingowe są najlepsze dla graczy?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Michalina Kołodziejczyk
Michalina Kołodziejczyk

Od najmłodszych lat fascynuję się filmem i kinem. Prowadzę bloga, na którym publikuję recenzje nowości filmowych i serialowych, wywiady z twórcami oraz ciekawostki ze świata kina

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły