4x TAK – Dlaczego już teraz warto kupić karnet na ARS Independent?

Do końca lipca w przedsprzedaży można zakupić karnety na festiwal Ars Independent, który w dniach 25-30 września będzie dyktował rytm dnia i nocy kinofilom w Katowicach. Ósma edycja festiwalu powróci ze znanymi formułami konkursów o Czarnego Konia, a Ci, którzy choć raz wybrali się jego tropem, domyślają się, że i tym razem szukając jego śladów wyruszą w pełną odkryć podróż w niezależną kulturę współczesną. Zapraszamy Was na krótką rozprawkę z argumentami „za” (nie znaleźliśmy żadnych „przeciw”), w której zmierzymy się z pytaniem „Czy warto wykreślić wszystkie zobowiązania, plany, wycieczki i wizyty w przychodniach z kalendarza na czas trwania festiwalu?”

Po pierwsze, w kalendarzu projekcji znajdzie się filmowy kolaż „Ladies & Gentlemen: Final Cut”, który przeprowadzi widzów przez historię kina od jego początków do 2012r. „Final Cut” to półtoragodzinny maraton „ścinek” z najbardziej znaczących obrazów światowego kina, do którego autorską muzykę na żywo zagra zespó Bękarty Bacha. W cenie biletu radość płynąca z odgadywania i rozpoznawania scen oraz pokora wobec różnorodnej i niezwykłej X muzy.

Po drugie, fani animacji będą mieli okazję bliższego spotkania się z animacją poklatkową w ramach cyku „Stop!Motion!„. Nic dodać, nic ująć. Stop.

Po trzecie, na Ars Independent będziemy znowu grać w gry. Na Nocnej Giełdzie Gier Wideo swoje najnowsze propozycje zaprezentują twórcy niezależni, a w ramach konkursu o Czarnego Konia Gier Wideo odwiedzający będą mogli sprawdzić każdego z kandydatów i wybrać swojego faworyta. Ponadto, organizatorzy zapraszają na nadrobienie zaległości z historii polskich gier w ramach lekcji „Od Marienbadu do Novigradu„.

Po czwarte, apetyt na trochę inne wideoklipy niż te z MTV zaspokoją produkcje w sekcji „Chocked&Blind„, która już podczas poprzedniej edycji podbiła serca i żołądki dorosłej publiczności.

Oprócz tego potwierdzono powrót sekcji „Miasto muzyki” oraz powołano po raz pierwszy „Czarne Kucyki Wideoklipu” -propozycję dla najmłodszych widzów, na którą chętnie skuszą się i ich rodzice.

Kalendarium karnetowe:

  • do 31 lipca – karnety w cenie 60zł
  • od 1 sierpnia do 11 września – karnety w cenie 80zł
  • od 11 września – karnety w cenie 100zł + sprzedaż biletów na pojedyncze seanse w cenie 13zł

Karnety można nabyć za pośrednictwem festiwalowego sklepu lub platformy bilet24.

Już teraz mamy powody, by z ekscytacją odliczać dni do otwarcia festiwalu. A co dopiero, kiedy już się rozpocznie!