Wiosenne szorty przyszłości

W ogrodzie już dawno rozkwitły stokrotki i pojawiają się pierwsze dojrzałe truskawki – w tym roku wiosna przyszła do nas szybko. Wraz ze zmianą aury, nadchodzi pora na nową edycję Future Shorts – Spring Season 2018. – Future Shorts Spring łączy w sobie tematykę różnorodnych przemian, (…) sięga wydarzeń z poprzedniego wieku i kończy się na nowatorskim sposobie zapisu historii, jakim jest internetowa platforma do komunikacji audiowizualnej – czytamy na stronie zapowiedzi wydarzenia. Na wiosenny set składa się pięć krótkometrażowych produkcji, wśród których znajdą się dokument, animacja i fabuły z całego świata.

Future Shorts to odbywający się raz na kwartał przegląd filmów krótkometrażowych prezentujący najciekawsze nowe filmy krótkie dostrzeżone na międzynarodowych festiwalach. Pokazy Future Shorts odbywają się na całym świecie, a okazja do zobaczenia wiosennego repertuaru już 18 maja o godz. 20.00 w katowickim kinie Kosmos.

>Trailer Future Shorts Spring 2018<<

Program filmowy:

THE FALL OF LENIN, reż. Svitlana Shymko
Ukraina / dokument / 11 min.

Ironiczny dokument o pożegnaniu z widmami ZSRR na Ukrainie. Sesja spirytystyczna z duchem Lenina prowadzi nas przez naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Film przedstawia świt i zmierzch bożków, a także ciekawskie życie pozagrobowe duchów historii.

ENCARNACION, reż. Chloé Bourgés
Francja, Wenezuela / fabuła / 24 min.

Jack wraca do rodzinnego miasteczka Encarnacion w Paragwaju, po śmierci swojej babci. Otoczony przez matkę i ciotkę, Jack bezskutecznie próbuje opłakiwać stratę, co pogrąża go w letargu, który zaprowadzi go do oryginalnego świata, gdzie wszechobecna natura ożywi ducha jego wspaniałej babci.

TOUGH, reż. Jennifer Zheng
Wielka Brytania / animacja / 5 min.

Niektóre rzeczy stają się zrozumiałe dopiero z wiekiem. Nowe światło zostaje rzucone na dziecięce nieporozumienia kulturowe, kiedy matka Chinka i jej urodzona w Wielkiej Brytanii córka, po raz pierwszy rozmawiają jako dorosłe.

AFTER SCHOOL KNIFE FIGHT, reż. Caroline Poggi, Jonathan Vinel
Francja / fabuła / 21 min.

Laëtitia, Roca, Nico i Naël spotykają się na odludziu na ostatniej próbie swojego zespołu. Grupa wkrótce przestanie istnieć, ponieważ Laëtitia wyjeżdża na studia. Historia młodych ludzi, którzy nie chcą się ze sobą żegnać.

WANNABE, reż. Jannis Lenz
Austria / fabuła / 30 min.

Coco ma 17 lat i desperacko pragnie stać się sławna, mimo że nie jest zbyt utalentowana. Na kanale „Coco Channel” na YouTube kreuje pewną siebie dziewczynę, którą tak bardzo pragnie stać się w rzeczywistości.

>>Więcej<<