Majówka 2018: Kino Na Granicy

Festiwalowe Biuro Podróżnicze Filmowego Południa prezentuje gorące oferty na Majówkę 2018! Przejrzyjcie z nami propozycje festiwalowe, zobaczcie gdzie pojechać, by wypocząć i zobaczyć dobre kino. Odcinek 1: Kino na Granicy w Cieszynie.

20. Kino Na Granicy / Hranici – Cieszyn / Český Těšín

Tegoroczne Kino na Granicy opływa w atrakcje które obracają się wokół dwóch rocznic – 20. edycji samego festiwalu oraz 50. rocznicy rewolucji 1968r. Odzwierciedlenie tego znajduje się w sekcjach tematycznych, w których znajdziemy „Niespokojne kino.1968” oraz filmy inspirowane motywem świętowania. Poza retrospektywami polskich, czeskich i słowackich artystów, będzie można nadrobić zaległości z nowych produkcji oraz przyjrzeć się twórczości studentów z Wyższej Szkoły Sztuk Scenicznych w Bratysławie.

Lista gości prezentuje się imponująco: na festiwalu pojawią się m.in. Marcin Dorociński, Michał Borczuch, Jowita Budnik, Robert Gliński, Allan Starski, Agata Kulesza czy Maja Komorowska. Pokazy filmowe uzupełnią spotkania i debaty poświęcone m.in. roli kobiet reżyserek w polskim kinie (spotkanie „Reżyserzyce”). Oprócz tego, zobaczyć będzie można obrazy wykorzystane przy tworzeniu nominowanej do Oscara animacji „Twój Vincent”. Na scenie muzycznej pojawią się Tymon Tymański & MU, Pogodno, Noisy Pots, Skyline i Bad Karma Boy.

Majówka w Cieszynie to wyjazd kompromisów, który stanie się idealnym celem podróży nawet, jeśli ktoś nie jest zapalonym kinomaniakiem. Pokazy filmowe można przeplatać z wypadami do pobliskiego Ustronia i Wisły, które stanowią punkt początkowy tras na beskidzkie szczyty. Warto również odwiedzić czeską Ostravę z dużym ogrodem zoologicznym i industrialnymi lokacjami, a po udanym majówkowym dniu oddać się smakowaniu czeskiej kuchni.

Kosztorys:

Bilet na pojedynczy seans: 12 zł (80 Kč)
Bilet na koncert: 25 zł (150Kč)

Karnety (do 20 kwietnia):
Karnet 7- dniowy – 180 zł (1100 Kč)
Karnet 3- dniowy – 140 zł (880 Kč)

Listę miejsc noclegów polecanych przez organizatorów

Strona festiwalu

Zdjęcia pochodzą z 19. edycji festiwalu Kino na Granicy