Majówka 2018: Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych w Sandomierzu

Festiwalowe Biuro Podróżnicze Filmowego Południa prezentuje gorące oferty na Majówkę 2018! Przejrzyjcie z nami propozycje festiwalowe, zobaczcie gdzie pojechać, by wypocząć i zobaczyć dobre kino. Odcinek 3: 15. Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych w Sandomierzu

Jeśli po głowie wciąż chodzą Wam pomysły sprzed lat, a chcielibyście spędzić majowy weekend, który będziecie pamiętać na wiele lat, to zapraszamy na Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych. To jedyny taki festiwal, na którym postacie kina są co roku koronowane, a bilety na niektóre seanse kosztują dokładnie „jeden uśmiech”.

Filmowa majówka w Sandomierzu to propozycja dla tych, którzy chcą nadrobić kinowe zaległości ostatnich 12 miesięcy. „Wieża. Jasny dzień”, „Sztuka kochania”, „Niemiłość”, „Happy End” czy „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” to tylko niektóre z obrazów, które zostaną wyświetlone w trakcie Festiwalu. Oprócz wielkich premier, na ekranie pokazane zostaną obrazy początkujących filmowców z Państwowej Szkoły Filmowej z Łodzi oraz ze Studia Munka.

W trakcie festiwalu odbędzie się retrospektywa twórczości Jerzego Skolimowskiego, który w tym roku zostanie uhonorowany Koroną Sandomierską oraz tytułem „Reżysera NieZwykłego”. Tytuł „Aktorki NieZwykłej” przyznano Stanisławie Celińskiej, która 5 maja wystąpi w repertuarze „Atramentowa”.

   

Gośćmi NieZwykłych spotkań będą m.in. Magdalena Boczarska, Jacek Cygan, Robert Gliński i Jakub Gierszał.

W przerwie między pokazami, zobaczyć będzie można wystawę fotografii Zofii Łuczko pt. „Selfi Maskarada” oraz wystawę plakatów filmowych „Być jak Andrzej Pągowski”. Na scenie muzycznej, oprócz Stanisławy Celińskiej, pojawi się zespół The Fruitcakes oraz Piotr Machalica w programie „Mój ulubiony Młynarski”, a osoby chcące rozwijać swoje umiejętności będą mogły wziąć udział w warsztatach filmowych i dziennikarskich.

Sandomierz, nazywany przez niektórych „Małym Rzymem”, wydaje się wciąż nieodkrytym miastem na mapie Polski, które obfituje w zabytki i piękne uliczki, a nawet zaprasza do zwiedzenia swoich podziemi. Na terenie Sandomierza rozciągają się „najstarsze” góry Polski – Góry Pieprzowe, które według jednej z legend na swoich zboczach rodziły rośliny, których ziarna paliły ogniem (dowiedz się więcej). Spacer z dreszczem emocji i dobre kino? Już wiecie, gdzie ich szukać.

Bilety na pojedyncze seanse – 10zł

Program festiwalu

Strona festiwalu (źródło zdjęć użytych w materiale)