Łaziskie Liście 2017 rozdane!

9 XII 2017 – późnojesienny poranek. Wydawałoby się, że cały Śląsk zapomniał wstać – w końcu można pospać dłużej, bo jest sobota.
Jednak paręnaście osób wstało wcześnie rano by pojechać do MDK w Łaziskach Górnych na XVIII edycję Amatorskiego Festiwalu Filmowego „Łaziskie Liście 2017”.
   

Organizatorem Festiwalu jest pan Henryk Latusek, ale nie zabrakło także łaziskiego AKFu – „Nurt 58”, który na Festiwal przyjechał m.in. z „Salamandrem” oraz „Historią łaziskich kin”. Wśród gości pojawili się również członkowie AKF „iks” z Mikołowa z filmami „Edgar”, „Rity, pyskate kobity”, „Pan Radyjko” oraz „Kill Bil”. Oprócz filmowców amatorów nie zabrakło również Łaziszczan.

Znamienite Jury w składzie: Jerzy Hoida, Dionizy Zejer, Maja Pawlita oglądało filmy od godziny dziesiątej rano do trzeciej po południu, następnie przyszedł czas na obrady. W ciągu godziny nastąpiło wielkie „rozprężenie atmosfery” i sielankowe „pogaduchy”. Filmowcy dyskutowali na tematy związane z kinematografią, problemami napotkanymi w czasie produkcji oraz przyszłymi planami. Warto zaznaczyć, że pojawiły się nowe, młode (!), twarze, których filmy również brały udział w Festiwalu.

   

O godzinie 16 Jury zakończyło tajne obrady i udało się do sali ogólnej. Wszyscy zebrani wzięli głęboki oddech i…. posypały się nagrody. Wiele wyróżnień, nagród specjalnych, ale wszyscy czekali na moment, w którym zostanie odczytana pierwsza trójka. A podium zajęli…

Trzecie miejsce – Klub Filmowy „Lanterna Magica” z Legnicy za całokształt artystyczny
Drugie miejsce – Tymoteusz Staniek za film „Kill Bil
Pierwsze miejsce – AKF „Nurt 58” za dorobek artystyczny oraz film „Historia łaziskich kin”

Nagrodę specjalną otrzymała Natalia Rusin („Rity, pyskate kobity„), a wyróżnienia otrzymali: Jerzy Jóźwiak („Śledztwo„), Tomasz Lisoń („Pan Radyjko„) oraz Dominik Kozok („Społeczeństwo na przestrzeni epok„)

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do klikania w odnośniki z filmami!