Kto ma ochotę na goffra?

Gdy wejdziemy na ich stronę internetową, u góry, z lewej strony kusi nas zdjęcie posypanego cukrem pudrem gofra.
Gdy przeczytamy program,  robi się jeszcze bardziej ciekawie.
Zapraszamy już w czwartek na rynek w Gliwicach, gdzie rozpocznie się 11. edycja Gliwickiego Offowego Festiwalu Filmowego. Dla uczestników przygotowano m.in. wystawy, warsztaty i konkurs filmów amatorskich.

Festiwal rozpocznie się w Stacji  Artystyczna Rynek (Rynek 4-5, Gliwice), gdzie zostanie otwarta wystawa rekwizytów z wybranych planów filmowych polskich filmów. Rekwizyty pochodzą z Wytwórnie Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. W tym samym miejscu o godz. 19 odbędzie się spotkanie z Tomaszem Karolakiem.

W sobotni poranek kamera zostanie oddana dzieciom i młodzieży, która weźmie udział w warsztatach filmowych. Grupa będzie działać w Centrum Handlowym Forum pod okiem Marka Kondraciuka, dyrektora Gliwickiego Klubu Filmowego Wrota oraz ekipę Kopalni Snów. Organizatorzy zapowiadają, że w trakcie zajęć powstaną m.in. zdjęcia przy użyciu kamery K4 i pełnym oświetleniu czyli co zrobić aby nasz teledysk nabrał wyrazu i zachwycił odbiorcę.

Natomiast od 18.00 w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko odbędą się pokazy odcinków Polskiej Kroniki Filmowej. Tematem pokazu będzie region śląski i Gliwice – czytamy na stronie wydarzenia.  -Zobaczymy odcinki o tytułach: „Ziemniaki z NRD”, „Służba Polsce” czy „ Mini parowóz”. Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami Polskiej Kroniki Filmowej.

Ostatni dzień festiwalu to kulminacja atrakcji dla fanów filmu. W niedzielę, 19 listopada o godz. 18 w Mrowisku zostanie wyświetlony pierwszy film konkursowy. Każdy widz na sali będzie miał możliwość ocenić filmy i tym samym wziąć na siebie odpowiedzialność przyznania Nagrody Publiczności. Po zobaczeniu wszystkich zgłoszonych do konkursu produkcji, jury główne uda się na obrady, a widzowie wysłuchają wykładu Ewy Serwotki „Rola psychologii w świecie filmu”. Po wręczeniu nagród festiwal zostanie zakończony koncertem zespołu YURODIVI. To wrocławska trip-folkowa formacja, która na scenie potrafi wprowadzić w trans każdego słuchacza – zapowiadają organizatorzy.

Wstęp bezpłatny na wszystkie wydarzenia oprócz warsztatów.