Jesienny przegląd krótkiego metrażu w Kosmosie

W najbliższy piątek, 17 listopada zapraszamy na filmowe powitanie jesieni, czyli przegląd Future Shorts. O godz. 20 w Kinie Kosmos rozpocznie się pokaz pięciu obrazów krótkometrażowych o długości 85 min.  W zestawie znajdziemy fabuły, teledysk i eksperyment zrealizowane w Europie w latach 2016-2017.

Future Shorts Jesień opowiada o sile wspólnoty i przyjaźni – emocjonującym powrocie młodego mężczyzny do ojczyzny oraz o grupie nastolatków, wspierającej się wzajemnie w trudach dorastania. Będzie także o dylematach moralnych – dziewczynce odrywającej sekret nieuczciwej nauczycielki chóru szkolnego, a także o policjancie walczącym o godne poszanowanie jego zawodu – czytamy na stronie poświęconej pokazowi.

Program:

Les Miserables
reż. Ladi Ly, Francja 2017, fabuła, 17 min.

We współczesnym paryskim przedmieściu z powieści Victora Hugo, nowo przeniesiony policjant odkrywa obraźliwe praktyki pracy dwóch weteranów. Kiedy młody chłopak nagrywa ich działania, społeczność jest na skraju buntu.

Sing
reż. Kristóf Deák, Węgry 2016, fabuła, 25 min.

Zsofi ma problemy z odnalezieniem się w nowej szkole – śpiew w sławnym szkolnym chórze jest jej jedynym ukojeniem. Mimo to okazuje się, że opiekunka chóru nie jest tak inspirującym nauczycielem, za jakiego jest uznawana. Film uhonorowany Oscarem w kategorii najlepszy fabularny film krótkometrażowy w 2016r.

The Blaze – Territory
reż. The Blaze, Francja 2017, teledysk, 6 min.

Młody mężczyzna powraca do odległego miejsca, które kiedyś nazywał domem, Algierii. Wraz z charyzmatycznym bohaterem, poruszającym się między gwałtownością a wrażliwością, teledysk ten uosabia gniew The Blaze, którzy wyprodukowali nie tylko muzykę, ale również teledysk, napędzany autentyczną zręcznością.

Rocknrollers
reż. Daan Bol, Holandia 2016, fabuła, 24 min.

Poruszająca opowieść o dojrzewaniu, depresjii, uzdrawiającym wpływie muzyki oraz przyjaźni.
A moving coming-of-age story about depression and the beneficial, healing effect of music and friendship.

Batrachian’s Ballad
reż. Leonor Teles, Portugalia 2016, eksperyment, 11 min.

Podobnie jak Cyganie, ceramiczne żaby nie pozostają niezauważone dla bacznego obserwatora. “Batrachian’s Ballad” pojawia się w kontekście wieloznaczności. Film, który ingeruje w rzeczywistość portugalskiego życia codziennego, ukazując go jako formę bajki o ksenofobicznym zachowaniu.

Wstęp: 10/8zł

Więcej