W Absurdalnej spadnie kosmiczny śnieg

Co łączy Kryptę Absurdu i „Filmowego Skarbnika”? Miłość do kina niezależnego.

Już dzisiaj rozpoczyna się drugi sezon Krypty Absurdu, comiesięcznych seansów filmowych w Absurdalnej, podczas których katowicka publiczność degustuje twórczość artystów kina klasy B. Już po pierwszym roku działalności możemy śmiało stwierdzić, że pokazy na stałe wpisały się w kalendarze kinofilii ze Śląska. Zwieńczeniem regularnych spotkań został I Festiwal Krypty Absurdu, trzydniowy program pełen okołofilmowych atrakcji.

Po wakacyjnej przerwie zobaczymy Kryptę w nowej odsłonie. Inspiracją do tego był VII Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych „Filmowe Południe, w którym Paweł Trzepizur – organizator Krypty Absurdu – wystąpił w roli jurora konkursu filmowego.

W II sezonie Krypty Absurdu przygotowaliśmy kilka niespodzianek – zapowiada Paweł Trzepizur. –Jedną z nich jest wprowadzenie nowego cyklu, który będzie odkrywał przed widzami perełki polskiego kina amatorskiego. Wizyta na VII Festiwalu „Filmowe Południe” otworzyła nam oczy na polskich twórców kina amatorskiego i to im chcielibyśmy poświęcić dużą część pokazu. Tą wspaniałą przygodę rozpocznie wyróżniony na festiwalu film ‚Śniegi Kosmosu’. Jest to wspaniała gratka dla fanów alternatywnego kina ponieważ będzie to jedyna okazja do zobaczenia tych filmów na żywo – zapowiada dzisiejsze spotkanie jego organizator.

Oprócz „Śniegów Kosmosu”, w pierwszym odcinku nowego sezonu Krypty zobaczymy krótkie metraże tworzące kanon gatunku B. Na kolejne spotkania zaplanowano także pokazy filmów pełnometrażowych.

Krypta Absurdu #10
24.10 (DZISIAJ!)
Gdzie: Absurdalna (ul. Dworcowa 3, Katowice)
Start: 20.00
Dołącz do wydarzenia

Fotografie: Tymoteusz Staniek