Twój gotowy plan na Bieruń

Za trzy tygodnie w Bieruniu odbędzie się XIII Festiwal Filmów Amatorskich im. Leona Wojtali.  Przesądy nie dotyczą przeglądów filmów amatorskich, więc bez cienia obawy przyjedźcie do Bierunia na trzynastą edycję jedynego takiego festiwalu w Polsce.

  1. Kiedy?

Od 29 września do 1 października 2017r. Pierwszy blok konkursowy rozpoczyna się o 10.00 w piątek i jest to jedyny blok, na którym nieobecność można sobie wybaczyć z powodu pracy. Kolejne pokazy zostały już zaplanowane z myślą o każdym widzu.

Sobota to tradycyjny zjazd do kopalni – wycieczka po czynnej kopalni węgla kamiennego. Punkt obowiązkowy dla osób przyjeżdżających do Bierunia po raz pierwszy. W tym czasie, na powierzchni w Domu Kultury „Gama” wyświetlony zostanie trzeci blok filmowy. Po obiedzie odbędą się otwarte obrady jury, podczas  których twórcy będą mieli okazję porozmawiać o swoich filmach z jurorami konkursu.

Zjazd w dół, 2015r. Foto: Radofotofacebook

W niedzielny poranek ogłoszone zostaną nazwiska zwycięzców festiwalu. Po obiedzie, ok. godz. 15.00 z Bierunia wyjedzie festiwalowy autobus, który zawiezie podróżnych na dworzec PKP w Katowicach.

  1. Pobyt w Bieruniu

Organizatorzy festiwalu pokrywają koszty pobytu dla reżyserów zakwalifikowanych filmów lub osób je reprezentujących. Pozostałe osoby chcące uczestniczyć w festiwalu mogą wykupić nocleg oraz wyżywienie za 150zł.

  1. Kim był Leon Wojtala?

1 września zakończył się nabór filmów do XIII Festiwalu Filmów Amatorskich im. Leona Wojtali „BIERUŃ 2017”. Całą listę można znaleźć na stronie festiwalu. Za dwa tygodnie ocenią je:

Witold Kon – Przewodniczący Federacji Twórców Filmów Niezależnych,
Jerzy Łuczak – Redaktor TVP Katowice,
Laszlo Polgar – Montażysta filmowy w TVP Katowice,
Lidia Duda – Reżyser filmów dokumentalnych,

oraz widzowie. Do zobaczenia za dwa tygodnie w Bieruniu!