Trwa nabór filmów na festiwal ŻubrOFFka

Jak czytamy na stronie festiwalu, Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, miejscem spotkań twórców otwartych na ŚWIAT, LUDZI, posiadających poczucie HUMORU oraz ceniących NATURĘ i jej wytwory. Zgodnie z powyższym, jedyne limity to czas trwania filmu, który nie powinien przekroczyć 30min oraz rok produkcji, nie wcześniejszy niż 2016r.

W ramach festiwalu odbędzie się szereg konkursów. Dla filmowców z Polski przygotowano trzy konkursy:
a) konkurs STUDENCI – konkurs na najlepszy film zrealizowany przez studentów w polskich szkołach filmowych i artystycznych;
b) konkurs AMATORZY – konkurs na najlepszy film, skierowany do polskich twórców amatorów, którzy tworzą autorskie filmy, mimo iż nie ukończyli żadnej wyższej szkoły filmowej;
c) konkurs NIEZALEŻNI – konkurs na najlepszy film, skierowany do polskich twórców niezależnych, absolwentów szkół filmowych i artystycznych tworzących autorskie kino.

Nieprzekraczalny termin zgłaszania filmów upływa 1 października br.
O konkursach o zakresie międzynarodowym przeczytasz tutaj.

XII Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się w dniach od 6 do 10 grudnia 2016 roku w Białymstoku.

Zgłoś film
Strona festiwalu