Obiektywnie śląskie

Fotoreportaż lub film – to dwie kategorie konkursu „Obiektywnie śląskie”. Celem konkursu jest promowanie w obiektywie, w ciekawy i oryginalny sposób, tego co „śląskie” – śląskiej kultury, tradycji, różnorodności wartości, a także tego, co dopiero powstaje i inspiruje mieszkańców tego województwa.

Zgłoszony do konkursu film może być zrealizowany przez dwie osoby dowolnym sprzętem – czy to kamerą profesjonalną czy telefonem komórkowym. Czas trwania produkcji nie może przekraczać 2 min. Aby wziąć udział w konkursie należy zamieścić film na serwisie YouTube i zamieścić wideo na stronie internetowej konkursu. Jeden autor (zespół) może dodać maksymalnie 3 filmy konkursowe. Termin zgłaszania prac upływa 15 września.

Dodatkowo, portal gryfnie.com nagrodzi autora, który przygotuje najgryfniejszy opis swojego filmu.

Motywem przewodnim VIII edycji konkursu jest hasło: „Śląsk i Zabawa”.

Odniesienie do zabawy interpretujemy szeroko: jako umiejętność świętowania Ślązaków, cieszenia się z życia i radowania, również wspólnego mimo trudów życia oraz pracy. Zależy nam na tym, by uczestnicy konkursu pokazali również współcześnie rozumiane pojęcia zabawy, niekoniecznie tylko biesiad itp., a także odnieśli się w swoich pracach do tematu: radości, szczęścia, uśmiechu. Mamy nadzieję, ze ponownie wyłonimy ciekawe i oryginalne prace prezentujące nasz region – czytamy na stronie konkursu.

Regulamin