Naucz się cyfrowej rekonstrukcji obrazu za darmo

Tajemnicza sztuka archiwizacji i rekonstrukcji filmu już nigdy nie będzie stanowić zagadki, jeśli weźmiesz udział w tych wyjątkowych zajęciach. Zdobądź nowe umiejętności i wiedzę, rozwijaj swoją pasję i rekonstruuj filmy.

W trakcie trzech tygodni, obejmujących wykłady i ćwiczenia prowadzone przez najbardziej doświadczonych praktyków i ekspertów, uczestnicy warsztatów poznają cały proces rekonstrukcji, od momentu skanowania materiału archiwalnego do ponownej archiwizacji,  a także przeprowadzą rekonstrukcję fragmentu materiału filmowego z użyciem profesjonalnych narzędzi – czytamy na stronie organizatora.

Warsztaty potrwają trzy tygodnie w dwóch turach, w dniach 10-27 października oraz 13-30 listopada 2017r. w Warszawie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Poniżej prezentujemy program:

• Część teoretyczna – 3 dni robocze: omówienie poszczególnych etapów procesu rekonstrukcji, uzupełnione o elementy wiedzy o nośniku światłoczułym i dźwięku na taśmie filmowej, zapoznanie z technikami digitalizacji materiałów archiwalnych i krótka prezentacja pracy wykorzystywanych maszyn, współczesne techniki archiwizacji.

• Część praktyczna – 10 dni roboczych: wprowadzenie do obsługi programów używanych do rekonstrukcji obrazu (Nucoda z pakietem DVO firmy Digital Vision, PFClean firmy Pixel Farm, DaVinci Revival firmy Blackmagic Design, Diamant-Film Restoration firmy HS-ART Digital) i nauka pracy w programie na wybranym materiale archiwalnym. Każdy uczestnik ma zagwarantowane własne stanowisko pracy i możliwość konsultacji z doświadczonym rekonstruktorem w dowolnym momencie ćwiczeń.

• Część pokazowa – 1 dzień roboczy: spotkanie wszystkich uczestników, pokaz i analiza zrekonstruowanego przez każdą grupę materiału, rozmowa z osobą nadzorującą artystycznie proces rekonstrukcji – operatorem filmowym i projekcja wybranego filmu fabularnego po rekonstrukcji.

Warsztaty skierowane są do osób mających doświadczenie w obsłudze programów graficznych i cyfrowego przetwarzania obrazu. Aby wziąć udział w nich udział, należy do 2 października (dla I terminu warsztatów) wypełnić kartę zgłoszeniową i wysłać ją na adres warsztaty2017@fixafilm.pl

Warsztaty organizowane są przez firmę FIXAFILM

Więcej