Jurorzy VII Festiwalu „Filmowe Południe” – Paweł Trzepizur

Ludzi z pasją poznaje się od razu. Poświęcają swój wolny czas, by kreować przestrzenie w których mogą być mediatorami między sztuką, której się oddają, a społeczeństwem, do którego należą. Zarażają swoim optymizmem, przyciągają otwartością i wiedzą, którą chcą się dzielić. Właśnie tak poznaliśmy jurorów VII Konkursu Filmów Amatorskich i Niezależnych „Filmowe Południe”. Zaprosiliśmy ich do Mikołowa, a oni to zaproszenie przyjęli.

Paweł dał się nam poznać jako ekspert od kina klasy B. W rzeczywistości zna się na kinie (i na festiwalach!) od A do Z. Jego Krypta Absurdu była jednym z najciekawszych wydarzeń tego roku w Katowicach i jesteśmy pewni, że nie tyko my z niecierpliwością czekamy aż wrota Krypty otworzą się po raz kolejny.

Paweł Trzepizur

Student wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego. Członek zarządu stowarzyszenia pfee. Brał udział w organizacji m.in. 11 oraz 12 edycji Festiwalu Filmów Niezależnych kiloff oraz XIII edycji Węgiel Film Festiwal.

Jest twórcą comiesięcznych pokazów Krypta Absurdu, oraz pomysłodawcą i założycielem festiwalu o tej samej nazwie.

W swoim dorobku ma również doświadczenie w pracy na planach filmowym, pełnił różne funkcję (kierownika produkcji, kierownika planu, dźwiękowca, dyżurnego) m.in. na planie filmu pełnometrażowego ‘Gejsza’, teledysku Sokoła ‘Moje Ciało’, filmu krótkometrażowego ‘Rezerwacja’ oraz przy realizacji wielu etiud studenkich WRiTV m.in. ‘Fantastico’, ‘Iwo’ czy ‘Syrin’.

Przeczytaj wywiad z Pawłem Trzepizurem o kinie klasy B.

Fotografie: Tymoteusz Staniek