A co się dzieje w Mikołowie?

Taka okazja pojawia się tylko raz w roku! Najlepsze filmy z całej Polski na ekranie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie. Zwykle nie zobaczysz ich w telewizji albo na DVD. Przyjdź bez względu na to, jaki jest Twój filmowy gust. Wśród wybranych produkcji znajdą się fabuły, dokumenty i animacje. Szokujące, prawdziwe, wzruszające i bawiące do łez.

Wstęp darmowy! Wpadnij do biblioteki na chwilę, na jeden film, na cały blok. Pokazy filmów rozpoczynają się w piątek o godz. 11, 13 i 16. Oprócz seansów zapraszamy na prelekcje i wizytę w studiu Amatorskiego Klubu Filmowego „iks”, gdzie czeka Was podróż w czasie do epoki taśmy celuloidowej i z powrotem.

W sobotę zapraszamy na ostatni pokaz filmów rozpoczynający się od 16.00. W oczekiwaniu na werdykt zapraszamy na krótkie warsztaty filmowe dla wiecznie początkujących. O 19.00 poznamy wyniki tegorocznej rywalizacji.

PROGRAM:

Piątek, 22 września:

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie:

11.00- 12.30 – prelekcja „Bohater outsider” Patrycji Paczyńskiej-Jasińskiej i I blok konkursowy (pokaz z udziałem uczniów szkół średnich)

Na spotkaniu przedstawione zostaną losy bardzo silnych postaci filmowych również z kręgu kina niezależnego. Są to osoby z problemami emocjonalnymi, którzy nie do końca wpasowują się w to, co społeczeństwo nazywa normami i etyką – zapowiada prelegentka. Będzie to przegląd filmów ważnych, o których trzeba rozmawiać, które dotyczą nas, naszych bliskich i dręczą społeczeństwo. Filmy poruszające problematykę depresji, ograniczania kontaktów z bliskimi, korporacji, ochrony środowiska i nas w zwariowanej przyszłości. 

13.00 – 14.30 – prelekcja „Bohater outsider” Patrycji Paczyńskiej-Jasińskiej i II blok konkursowy (pokaz z udziałem uczniów szkół średnich)

16.00 – 18.00 – III blok konkursowy

Dwie godziny prawdziwego kina amatorskiego i niezależnego. Potem tym, którzy nie zdążyli wcześniej polecamy wizytę w AKF „iks” i spotkanie w CKM Trąbka na Festiwalowy Dyskusyjny Klub Filmowy. Powiedz nam co sądzisz o filmach konkursowych, czekamy na Ciebie!

 

Miejski Dom Kultury w Mikołowie:

14.30 – 16.00, 18.00-20.00 – otwarte drzwi Amatorskiego Klubu Filmowego „iks”

To pierwsze takie wydarzenie w ponad 50-letniej historii klubu. Wejdź do pokoju, w którym dyskutowane i tworzone są amatorskie produkcje filmowe, zobacz sprzęt filmowy używany dzisiaj i kiedyś, poznaj proces tworzenia filmu w erze przed komputerem, zobacz kronikę klubu i prześledź jego losy.

 

Sobota 23 września:

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie:

16.00 – 18.00 – IV blok konkursowy

Ostatnie 120 min. projekcji!

18.00 – 19.00 – #HOT_SZTOS – warsztaty filmowe

Po podróży w czasie przed lata działalności AKF „iks” warto spojrzeć w przyszłość i pomyśleć nad przygotowaniem kolejnego filmu, który powalczy o nagrody w następnym roku. Zapraszamy na krótkie i treściwe warsztaty, na których nauczysz się prostych i pomocnych tricków, dzięki którym uatrakcyjnisz swoje produkcje. Dla posiadaczy kamer, aparatów i smartfonów.

19.00 – rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród

Do kogo powędruje Filmowy Skarbnik? Czyj film zdobędzie serce jurorów i mikołowskiej publiczności? Po gali zapraszamy na komentarze na gorąco i swobodne after party w CKM Trąbka.

Patronami wydarzenia są Urząd Miasta Mikołów, Centrum Społecznego Rozwoju oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie. Sponsorami festiwalu są klubokawiarnia Krakowskie Rondo oraz CKM Trąbka.