„Szorty” na lato

25 sierpnia kolejna odsłona sezonowego festiwalu filmów krótkich – zestaw Future Shorts Summer Season 2017 zostanie wyświetlony 25 sierpnia br. w sali katowickiego Kina Kosmos.

Na ponad półtoragodzinny set składa się osiem krókich metraży, z czego połowę stanowią fabuły. Na stronie organizatora czytamy, że w tej edycji „będzie rozrywkowo jak na lato przystało, ale i z subtelną nutą dystansu do świata i samego siebie”.

Pokaz odbędzie się w piątek, 25 sierpnia o godz. 20:00 w Kinie Kosmos (Sokolska 66).
Bilet normalny: 10zł

Zestaw z polskimi i angielskimi napisami.
Opisy filmów:

Little Cub – Too much love – reż. Lily Rose Thomas, UK 2017, teledysk, 4 min

Współczesna moralizująca opowieść dnia codziennego, z wyjątkiem tego, że brak w niej morału. Podobnie jak Dzień Świstaka, z którego nie wynika żadna nauka i tak naprawdę nic się nie zmienia.

Madre – reż. Simón Mesa Soto, Kolumbia 2016, fabuła, 14 min.

16-letnia Andrea opuszcza rodzinną okolicę na wzgórzach Medallin, aby wziąć udział w castingu do filmu porno.

The Committee – reż. Jenni Toivoniemi i Gunhild Enger, Finlandia/Norwegia 2016, komedia, 14 min.

Zjazd przedstawicieli krajów nordyckich. Trzej delegaci z Finlandii, Norwegii i Szwecji stają w obliczu wyzwania związanego z podjęciem demokratycznej decyzji – czy uda im się dojść do porozumienia w kwestii wyboru uniwersalnego symbolu nordyckiego?

Half Man – reż. Kristina Kumrić, Chorwacja 2016, fabuła, 20 min.

Mia i Lorena jednoczą się z ojcem po kilku miesiącach, które spędził w więzieniu jako jeniec wojenny. Rodzina w końcu będzie razem, ale odnalezienie spokoju i radości okaże się trudniejsze niż oczekiwania.

HAIM – Right now – reż. Paul Thomas Anderson, USA 2017, teledysk, 5 min.

Znany ze swoich energetycznych występów zespół HAIM, obserwujemy podczas nagrania utworu “Right now”. Teledysk został wyreżyserowany przez nominowanego do Oscara, Paula Thomasa Andersona.

Jacked – reż. Rene Pannevis, UK 2015, fabuła, 15 min.

Waylen i Russel są złodziejami samochodów, ale kiedy odkrywają coś o znacznej wartości osobistej, zmagają się z moralnym dylematem.

Light in dark places: The refugee crisis in Greece – reż. Lily Cole, UK 2017, dokument, 12 min.

Krótki film dokumentujący oddolną reakcję na kryzys uchodźczy w Samos, w Grecji: nadzwyczajne akty heroizmu wykonywane w odpowiedzi na porażki instytucjonalne.

Oor Wally – reż. Martin Lennon, Szkocja 2017, dokument, 12 min.

Eleonor jest matką 8-latka i babcią 7-latka. Od 16 lat wciela się także w postać Wally the Warrior, szkockiej unikatowej maskotki futbolowej.

Więcej informacji