BYTOM FILM FESTIVAL: jak się nie zgubić w gąszczu atrakcji

Analizujemy program bytomskiego festiwalu wybierając po jednej atrakcji specjalnie dla FILMOWCÓW i dla WIDZÓW. Uwaga: najlepiej zarezerwujcie nocleg w Bytomiu, będziecie mieć co robić od rana do nocy!

7.09 – Czwartek
Wydarzenia odbywają się w czterech miejscach w Bytomiu, od godz. 10 do 22.

Naszą propozycją dla FILMOWCÓW jest spotkanie o godz. 10 w Bibliotece Miejskiej. Marcin Kotyła z Legalnej Kultury podejmie temat prawa autorskiego. Na wykład obowiązuje rezerwacja miejsc.

WIDZOWIE mają z czego wybierać. Na specjalną uwagę zasługuje doświadczenie „Czasoprzestrzenie VR„, którego można będzie spróbować od 10 do 19 w Muzeum Górnośląskim. To połączenie filmu oraz wirtualnej rzeczywistości. O godz. 18 odbędzie się spotkanie z twórcą projektu Jackiem Nagłowskim, na które obowiązuje rezerwacja miejsc.

Obie grupy mają okazję spotkać się w trakcie uroczystego otwarcia festiwalu, które odbędzie się w Cinema City. O 20 odbędzie się pokaz przedpremierowy filmu: „Beksińscy. Album Wideofoniczy”. Premiera filmu „Ostatnia rodzina” zrodziła wiele pytań o to jacy Beksińscy byli naprawdę. Ten dokument będzie kolejnym głosem w dyskusji.

8.09 – Piątek

FILMOWCY, Bytom Film Festival organizuje warsztaty montażu, których nie wolno przegapić. Czym prędzej zarezerwuj miejsce, by dołączyć do grupy, która pod okiem Filipa Drzewieckiego będzie zgłębiać tajniki tej sztuki. Warsztaty rozpoczną się o godz. 12 w Bytomskim Centrum Kultury i potrwają trzy godziny.

Także w Bytomskim Centrum Kultury odbędzie się pierwszy pokaz filmów konkursowych. W kategorii dokument zobaczymy pięć produkcji. Start o godz. 17.45. Pokazy konkursowe to często jedyna możliwość zobaczenia najnowszych produkcji twórców niezależnych, dlatego to wydarzenie to propozycja obowiązkowa dla każdego szanującego się WIDZA.

9.08 – Sobota

W trzeci dzień festiwalu polecamy wszystko! Ostatni dzień festiwalu jest wypełniony pokazami filmów konkursowych. Pierwszy pokaz odbędzie się w Bytomskim Centrum Kultury o godz. 15.15. Na ekranie wyświetlone będzie sześć fabuł, a czas ich projekcji przekroczy dwie godziny. Po zakończeniu będziemy mieć dokładnie tyle czasu by zdążyć do Cinema City na kolejny pokaz. Ostatni blok konkursowy poświęcony jest animacjom i eksperymentom.
Werdykt usłyszymy o godz. 20. Po ogłoszeniu wyników konkursu odbędzie się pokaz nagrodzonych produkcji, a po nich projekcja filmów krótkometrażowych, które zostały zakwalifikowane do tegorocznego konkursu w Cannes.

Wstęp na wydarzenia odbywające się w ramach Bytom Film Festival jest bezpłatny, ale na część obowiązuje rezerwacja miejsc. Warto zapoznać się z programem już dzisiaj i zaplanować weekend w Bytomiu z wyprzedzeniem. Do zobaczenia na Bytom Film Festival!