AWARIA w Kinie Komos!

Pokaz filmu krótkometrażowego „Awaria”. Gościem specjalnym będzie Tomasz Schimscheiner.

W czwartek 13.07 w katowickim kinie Kosmos odbędzie się pokaz filmu krótkometrażowego „Awaria”. Po seansie zaplanowane jest spotkanie, w którym udział weźmie m.in. reżyser Paweł Sadowski oraz aktor Tomasz Schimscheiner.

W najbliższy czwartek w katowickim kinie kosmos o godzinie 19:00 będzie miało miejsce ciekawe wydarzenie, swój fabularny debiut krótkometrażowy zaprezentuje Paweł Sadowski, student Organizacji Produkcji Filmowej Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.

„Awaria” to historia wychowanego w świecie wielkich pieniędzy i możliwości rozpieszczonego syna milionera. Pewnego dnia jadąc na ważne spotkanie rozbija samochód w środku mrocznego lasu.
Bez zasięgu.
Bez swoich podwładnych.
Bez mocy pieniądza.
Bez wiedzy jak sobie poradzić.
Czy siła pieniądza i pozycji społecznej gwarantuje przetrwanie w świecie rządzącym się własnymi prawami?

Większość ludzi interesujących się kinem marzy o zrobieniu swojego filmu. Dzieła którego jeszcze nie było. Niestety sam innowacyjny pomysł, ‚który przewróci świat filmu do góry nogami’ nie wystarczy. Proces napisania dobrego scenariusza, zebrania wymaganych pieniędzy, skompletowania ekipy, realizacji zdjęć, postprodukcji jest bardzo skomplikowany.

Przykład autora filmu ‚Awaria’ pokazuje jednak, że wyświechtane stwierdzenie ‚Marzenia są po to aby je spełniać’ jest w pełni prawdziwe. Paweł Sadowski rozpoczynając pracę nad ‚Awarią’ był, jak sam mówi, kompletnym laikiem. Rozpoczął od studiowania książek związanych z nauką pisania scenariuszy. Po napisaniu scenariusza rzucił się na głęboką wodę i ucząc się wszystkiego w praktyce stworzył swój pierwszy film krótkometrażowy zapowiadając, że to tylko początek pięknej historii którą zamierza napisać. Po szkole życia na planie „Awarii’ zamierza wykorzystać zdobyte doświadczenie realizując 45 minutowy film będący kolejnym szczeblem w drodze do wymarzonego pełnego metrażu.

Proces powstawania filmu ‚Awaria’ trwał ponad rok. Twórcy zmagali się ogromnymi problemami finansowymi. Z tego powodu część zdjęć odbyła się w październiku 2016 a reszta w kwietniu 2017. Mimo wielu problemów pojawiających się w trakcie realizacji projektu udało się zrealizować założony na samym początku cel, czyli wyreżyserowanie na własną rękę debiutu fabularnego.

Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu: reżyserem Pawłem Sadowskim, aktorami: Karolem Szczepanikiem, Tomaszem Schimscheinerem, Mikołajem Boguszem oraz ekipą filmową.

Bilety na pokaz w cenie 5 zł można zakupić w kasie kina kosmos oraz na stronie: http://www.filmowa.net/system.html?id=21763