Trzydniowa wycieczka do Kina Klasy B [PROGRAM, KOSZT]

Program wyjazdu do Kina Klasy B organizowanego przez Kryptę Absurdu i Stowarzyszenie Pfee. Program obejmuje trzy dni pokazów, koncertów i wydarzeń specjalnych, które zaplanowano na dni 19-20 maja w Katowicach. Koszt uczestnictwa wynosi 0 zł (wyżywienie i zakwaterowanie we własnym zakresie).

CZWARTEK – 18.05

Do centrum Katowic dojeżdżamy pociągiem, autobusem lub tramwajem. Z dworca idziemy pieszo ok. 6 min ulicą Młyńską i Dworcową. Wstępujemy do baru „Absurdalna” (Dworcowa 3). Zbiórka o godz. 19. W przypadku wcześniejszego pojawienia się w w/w miejscu polecamy zapoznanie się z bogatą ofertą napojów i przekąsek.

19:00 – #8 Krypta Absurdu [Absurdalna] Film: „Kung Fury”

Pierwszym punktem zwiedzania jest powrót do nazistowskich Niemiec. W trakcie półgodzinnego show będziemy świadkami pojedynku tytułowego „Kung Fury”, policjanta z Miami, z Adolfem Hitlerem. Lata 90.? Ktoś lubi? „Kung Fury” automatycznie każe myśleć nam o „Bękartach Wojny” Tarantino, ale gwarantujemy, że będzie jeszcze więcej szaleństwa.

foto: filmweb.pl

20:00 – Parada [Katowice] (<- kliknij!)

Po pokazie uczestniczymy w paradzie, która stawia sobie zadanie „zamienienie Katowic w absurdalny świat pełen konfetti, osobliwych przebrań, kuglarskich pokazów oraz orientalnych dźwięków bębnów etnicznych”. Takich zdjęć Katowic nie zobaczycie w przewodnikach, dlatego podczas parady nie oddalamy się od grupy.

Parada zakończy się na placu przed Teatrem Śląskim, gdzie następnie odbędzie się pokaz FIRE SHOW.  Potem przejdziemy do Cafe Europa Katowice (Mickiewicza 8), gdzie będziemy mogli zrelaksować się po pierwszym dniu wycieczki przy dźwiękach muzyki.

PIĄTEK – 19.05

 

18:35 – Film: To Die is Hard [Absurdalna]

Tak jak w dniu poprzednim, wycieczkę rozpoczynamy w Absurdalnej o godz. 18:35. Tym razem jednak, zamiast stawiać czoła realnym zagrożeniom wynikającym z działalności dyktatorów, zmierzymy się z egzystencjalnym pytaniem o sens życia i śmierci. Film opowiada historię nauczyciela j. angielskiego, który musi stawić czoła terrorystom, podbijającym budynek kampusu. Ocena 1/10 na filmweb.pl jest najlepszą reklamą tej amerykańskiej produkcji.

foto: imdb.com

 

20:35 – Seans Niespodzianka [Drzwi Zwane Koniem] (pokaz plenerowy)

Następnie udajemy się do Restauracji Drzwi Zwane Koniem (Warszawska 37), w ogródku której odbędzie się kolejny pokaz Festiwalu Krypty Absurdu. Wszyscy proszeni są o zabranie ciepłych ubrań. Na ekranie uczta dla umysłu przygotowana przez Organizatorów.

22:30 – Scena muzyczna – Królestwo – Kacper Kapsa [The Very Polish Cut Outs] (<-kliknij!)

Nasza wycieczka po Absurdalnych Katowicach nie mogła by być w pełni udaną, gdybyśmy chociaż na chwilę nie zbliżyli się do jego symbolu – Hali Spodek. W ciągu ostatnich lat wokół niego zaroiło się od architektonicznych perełek i gwarantujemy, że wieczorny spacer dostarczy niesamowitych wrażeń. W takim stanie wkraczamy do Królestwa (), gdzie opiekę nad nami roztoczy Kacper Kapsa. Na stronie wydarzenia czytamy: „odkryjemy na nowo Republikę, Maryle Rodowicz czy Krystynę Prońko. A to wszystko w nowych, elektronicznie odświeżonych wersjach”. Apelujemy o bezpieczny powrót do domu!

SOBOTA – 20.05

10:00 – Gra miejska (szczegóły wkrótce!)

18:35 – Film: Santo and Blue Demon Against the Monsters [Absurdalna]

W ostatnim dniu festiwalu nie będziemy potrzebować żadnych wskazówek. Bez problemu będziemy rozpoznawać uliczki Katowic, znajdować drogę do znanych nam miejsc i dopatrywać się absurdu w każdej sytuacji. Przedostatni film festiwalu „Santo and Blue Demon Against the Monsters” wydaje się być definicją klasyku B. Mamy tu superbohaterów, szalonego doktora Haldera i jego szeregi potworów. Meksykańska produkcja z 1969r., która dorobiła się pozycji w internetowej encyklopedii horroru (horrorpedia.com) jest propozycją tylko dla widzów o mocnych nerwach.

źródło: horrorpedia.com

20:35 – Film: Montażysta [Drzwi Zwane Koniem] (pokaz plenerowy)

Dalej nie jest lepiej – plenerowy pokaz „Montażysty” doda dodatkowych dreszczy, gdy w oddali usłyszymy szelest liści lub podmuch wiatru. Film opowiada o tragicznych losach Rey’a Ciso, niegdyś najlepszego w swoim fachu twórcy. Gdy głowni aktorzy filmu, który montował, zostają zamordowani w studio, Rey jest pierwszym podejrzanym.

 

W Katowicach jest wiele festiwali filmowych, ale ten z pewnością znalazł swoją niszę i zadebiutuje już w czwartek. Nie możemy się już doczekać. Do zobaczenia na trasie!

Zapisy na wydarzenie

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia festiwalu.