Filmowa majówka – Millennium Docs Against Gravity – Cała Polska

Jak ciekawie spędzić weekend majowy? Chciałbyś zobaczyć parę niezłych filmów niezależnych, ale nie wiesz, gdzie się wybrać? A może żałujesz, że żadnego nie zobaczysz, bo masz już inne plany na 1 maja? Filmowe Południe przychodzi z pomocą.

Dla tych, którzy mają już plany na długi weekend…

Millennium Docs Against Gravity Film Festival
11-14 maja w Lublinie
12-21 maja w Warszawie i Wrocławiu
15-21 maja w Bydgoszczy
17-26 maja w Gdyni

Kiedyś Planete+ Doc Film Festival, teraz Millennium Docs Against Gravity Film Festival, jest wydarzeniem, które odbywa się jednocześnie w pięciu miastach polski, a w kolejnych równolegle trwają pokazy filmów konkursowych. To największy festiwal kina dokumentalnego w Polsce. Świadczy również o tym imponująca liczba nagród, które zostaną rozdane filmom uszeregowanym w jedenaście kategorii. Wśród nich m.in. „Marina Abramović w Brazylii”, „Ostatni w Aleppo” czy kandydat do Oscara „Nie jestem twoim murzynem”. Oprócz projekcji, odbędą się wykłady mistrzowskie i retrospektywy Heleny Třeštíkovej i Bady Minck.

Aby uzyskać dokładne informacje na temat miejsc festiwalowych oraz karnetów i biletów, należy odwiedzić stronę festiwalu i wybrać interesujące nas miasto oraz zakładkę Informacje Praktyczne.

Strona festiwalu