20. Festiwal Filmów Kultowych w…

Pierwszy lutego. Oczy wszystkich, którzy interesują się „undergroundowym” kinem, zwracają się na oficjalną Facebook’ową stronę Festiwalu Filmów Kultowych. Parę minut po dziesiątej rano zostaje ogłoszony oficjalny plakat (stworzony przez Patryka Hardzieja), który będzie reprezentował jubileuszowy już 20. FFK.

Co spostrzegawczy zauważają dwie rzeczy:

1. Zmieniła się data Festiwalu, bo odbędzie się w czerwcu
lecz nie jest to niestety najważniejsza informacja, od której przez parę godzin zawrzało w Internecie.

2. Filmów Kultowych po 19 latach nieprzerwanej działalności w Katowicach nie zobaczymy, niestety w tym samym miejscu. Kinomaniaków filmów Klasy B, ulubieńców VHS Hell, czy poszukujących dobrego starego kina Organizator serdecznie zaprasza do Gdańska!

Powód zmiany, jak podaje były Dyrektor Artystyczny – Tomasz Szabelski, jest prosty – „problemy z dofinansowaniem imprezy w stolicy aglomeracji śląskiej.”
Jest to wielki cios dla Katowic, ale przede wszystkim dla ludzi, którzy przez dwadzieścia lat nieprzerwanie uczestniczyli i cieszyli się z takiego Festiwalu.
Nie każdy z naszego województwa będzie mógł sobie pozwolić na tygodniowe wakacje w Trójmieście, choć Organizatorzy zapewniają, że dla poprzednich uczestników ze Śląska mają przygotowaną niespodziankę związaną z biletami.

//Filmowe Południe ma zamiar się pojawić na Festiwalu 🙂

Zatem czekamy i życzymy, aby przyszłe edycje odbyły się znów w Katowicach!